Majka osłabiony chorobą na ostatnich etapach Giro d'Italia. "Nie mogłem podjąć walki"

Tao Geoghegan Hart (Ineos Grenadiers) został w Sestriere zwycięzcą dwudziestego, przedostatniego etapu 103. Giro d'Italia. Osłabiony chorobą Rafał Majka (Bora-hansgrohe) przyjechał na 48. pozycji, wypadając z pierwszej dziesiątki klasyfikacji generalnej na 12. lokatę.

Tao Geoghegan Hart wygrał 20. etap Giro d'Italia. 25-letni Brytyjczyk pokonał na finiszowych metrach Australijczyka Jaia Hindleya (Team Sunweb). Trzeci przyjechał Rohan Dennis (Ineos Grenadiers). Hindley przejął od kolegi z zespołu Wilco Keldermana różową koszulkę lidera wyścigu, ale ten sam czas posiada Hart.

Zobacz wideo Iga Świątek wygrała turniej i zakład. Czy jej trener... wydepiluje klatkę piersiową?

Majka osłabiony chorobą na Giro d'Italia

Dopiero na 48. miejscu rywalizację ukończył Rafał Majka. To wszystko ze względu na chorobę Polaka, przez którą przez cały etap jechał osłabiony. Z głównej grupy Majka odpadł podczas drugiej wspinaczki do Sestriere (27 km przed metą). 

- Problemy, z którymi zmagałem się przez ostatnie dni, sprawiły, że nie mogłem dziś podjąć walki. Wczoraj myślałem nawet o wycofaniu się z wyścigu, ale poddanie się 2 dni przez końcem byłoby pójściem na łatwiznę - napisał polski kolarz na Twitterze po etapie. 

Ostatni etap w niedzielę

Rafał Majka reprezentujący Bora-hasgrohe do lidera wyścigu traci już 19 minut i 17 sekund. Ostatni etap Giro d'Italia to jazda indywidualna w Mediolanie, którą zaplanowano na niedzielę, 25 października. Więcej o kolarstwie przeczytasz na rowery.org

Przeczytaj także:

Więcej o: