Oficjalnie: To koniec kolarskiego CCC Team! Licencja polskiej grupy wykupiona

Belgijski zespół Circus-Wanty Gobert przejmie licencję WorldTour znajdującą się dotychczas w posiadaniu CCC Team. Oznacza to koniec polskiej grupy po dwóch latach obecności w najwyższej dywizji.

Według komunikatu ekipy, spółka nią zarządzająca, Want You Cycling, w 2021 roku przejmie spółkę stojącą za CCC Team, Continuum Sports. Tym samym belgijska grupa, dziś występująca jako zespół ProTeam, uzyska status zespołu WorldTour.

Zobacz wideo Straszny wypadek na Tour de Pologne. "Widziałem mnóstwo krwi na asfalcie"

CCC Team i Circus-Wanty Gobert wydały oświadczenia potwierdzające osiągnięcie porozumienia. 

Wraz ze współzałożycielami Want You Cycling – Benoitem Soenenem, Christophem Wantym, Ronaldem Gobertem i Davidem Sauvagem – budowaliśmy cały projekt krok po kroku, z myślą o przeskoku do WorldTouru. Musieliśmy znaleźć właściwy moment, nasz struktura musiała być przygotowana, a nasi partnerzy musieli wykazywać chęć wspierania nas w tym przeskoku. Jesteśmy zatem bardzo dumni, że możemy przejąć projekt Jima Ochowicza

- powiedział Jean-François Bourlart, manager zespołu.

Według "RTBF" belgijska ekipa w tym roku dysponowała budżetem w wysokości 7 milionów euro. Suma ta musi wzrosnąć w przyszłym roku, gdyż ekipę czeka powiększenie składu i najpewniej pionu operacyjnego.

Zarządzający Continuum Sports Jim Ochowicz od kilku miesięcy szukał nowego sponsora dla swojej ekipy, która w 2019 i 2020 roku sponsorowana jest przez polskiego giganta obuwniczego, CCC. Polska spółka skróciła swoje zaangażowanie i ze sponsorowania kolarstwa męskiego na poziomie WorldTour wycofa się z końcem tego roku. Powodem takiej decyzji były problemy finansowe wywołane gospodarczym przestojem w dobie pandemii wirusa SARS-Cov-2.

Kupno licencji WorldTour przez belgijską ekipę nie jest jednoznaczne z połączeniem struktur. Nie jest jasne czy kolarze nadal mający kontrakt z CCC Team wejdą w skład nowej drużyny.

Grupa Circus-Wanty Gobert ma podpisane kontrakty z 18 kolarzami na sezon 2021. W grupie CCC Team z każdym tygodniem ubywa zawodników: na 2021 rok nowe umowy podpisali już Greg van Avermaet, Gijs van Hoecke i Michael Schär (z AG2R La Mondiale), Matteo Trentin (z UAE Team Emirates), Patrick Bevin i Alessandro De Marchi z (Israel Start-Up Nation), Szymon Sajnok (z Cofidisem) oraz Nathan van Hooydonck (z Jumbo-Visma).

Więcej o kolarstwie przeczytasz na rowery.org.

Przeczytaj także:

Więcej o: