Lider Tour de France odpowiedział na pytanie o doping. "Możesz mieć do mnie zaufanie"

Lider Tour de France, Primoz Roglic (Jumbo-Visma) udzielił pewnej odpowiedzi na pytanie o wiarygodność i czystość swojego występu w wyścigu.

Lider wyścigu podczas konferencji prasowej po 15. etapie zmagań zapytany został przez jednego z dziennikarzy o to, czy może zagwarantować, że śledzący zmagania nie mają się czego obawiać w kontekście wiarygodności jego występu. Tym samym, w zawoalowany sposób, kolarz poproszony został o potwierdzenie, że jego dotychczasowe wyniki nie są osiągane przy pomocy zabronionych substancji.

Zobacz wideo Ćwiąkała: Pomimo zwycięstwa z Bośnią zostałem odarty ze złudzeń [Sekcja Piłkarska #62]

Roglic odpowiedział na pytanie o doping. "Możesz mieć do mnie zaufanie"

Odpowiedź była płynna.

- Tak. Myślę, że teraz jest bardzo dużo kontroli. Dziś miałem jedną, zaraz po 6 rano, tu [na konferencję] przyszedłem zaraz po [kolejnej] kontroli. Myślę, że nie ma tu nic do ukrycia. Jeśli o mnie chodzi, z całą pewnością możesz mieć do mnie zaufanie - powiedział lider wyścigu.

Roglic i Jumbo-Visma na trasie 15. etapu Tour de France złamali Egana Bernala i na Col du Grand Colombier dyktowali tempo, które czołówkę ograniczyło do 12 zawodników. Gdy Słoweniec zajmował drugie miejsce na mecie, w podzielonej grupce faworytów nadal jechali jego dwaj pomocnicy: Tom Dumoulin i Sepp Kuss.

Zwycięzca Vuelta a Espana (2019) w koszulce lidera "Wielkiej Pętli" jedzie od 9. etapu. Przed trzecim tygodniem ma 40 sekund przewagi nad Tadejem Pogacarem (UAE-Team Emirates), 1:34 nad Rigoberto Uranem (EF Pro Cycling) i 1:45 nad Miguelem Angelem Lopezem (Astana).

Przeczytaj także:

Więcej o: