Koronawirus w zespole CCC. Wiśniowski z łagodnymi symptomami SARS-Cov-2

Łukasz Wiśniowski opuścił kolumnę wyścigu Tirreno-Adriatico po wystąpieniu łagodnych symptomów zarażenia wirusem SARS-Cov-2 i pozytywnym wyniku szybkiego testu.

CCC Team w komunikacie prasowym poinformowała, że Wiśniowski wycofał się z siódmego etapu, w niedzielę, po wystąpieniu "łagodnych objawów". Szybki test na obecność koronawirusa, przeprowadzony tego samego dnia dał wynik pozytywny.

Zobacz wideo "Świątek wyciągnęła z US Open wszystko, co się dało. Hurkacz rozczarowaniem"

Dwóch polskich kolarzy wycofanych z Tirreno-Adriatico po pozytywnych testach na koronawirusa

Zgodnie z protokołem sanitarnym obowiązującym w wyścigach cyklu WorldTour, Wiśniowski został odizolowany od kolumny wyścigu wraz z jednym z fizjoterapeutów oraz kolegą z pokoju, Szymonem Sajnokiem. Dwaj kolarze przejdą badanie przeprowadzone metodą PCR, aby potwierdzić pozytywny wynik szybkiego testu.

Według komunikatu zespołu szybkie testy przeprowadzono w grupie kolarzy i obsługi ekipy CCC w niedzielę i poniedziałek. Wszystkie miały dać wynik negatywny, a organizator Tirreno-Adriatico dopuścił polski zespół do rywalizacji na etapie jazdy indywidualnej na czas, która kończy zmagania w ośmiodniowym wyścigu.

Przeczytaj także:

Więcej o: