Nowe nagranie wypadku zwycięzcy TdP. "Mogliśmy mieć dwie śmierci w tydzień"

Pojawiły się nowe nagrania z koszmarnego wypadku Remco Evenepoela podczas wyścigu Il Lombardia we Włoszech. Zwycięzca Tour de Pologne spadł z wiaduktu. - Cieszę się, że Remco żyje - powiedział dla portalu sporza.be szef ekipy Deceunick-Quick-Step, Patrick Lefevere.

Remco Evenepoel, który w fantastycznym stylu zwyciężył w tegorocznym Tour de Pologne, brał udział we włoskim klasyku Il Lombardia, w którym także należał do grupy faworytów do wygranej. Niestety, na ponad 40 kilometrów do mety miał fatalny upadek, który wykluczył go z dalszej rywalizacji na trasie włoskiego wyścigu. Evenepoel wypadł z drogi, uderzając o krawędź wiaduktu i spadł za barierkę. Kolarz wpadł do wąwozu przy zjeździe z Colma di Sormano do jeziora Como.

Zobacz wideo Straszny wypadek na Tour de Pologne. "Widziałem mnóstwo krwi na asfalcie"

Dwa nowe nagrania z wypadku Evenepoela. Koszmarna kontuzja Belga

Evenepoel został przewieziony do szpitala w Como. Jak poinformował na Twitterze oficjalny profil Deceunick-Quick-Step, był przytomny. Zespół kolarza przekazał informację, że Evenepoel doznał złamania miednicy, co oznacza dla 20-latka koniec obecnego sezonu. Pojawiły się też dwa nowe nagrania wypadku z perspektywy kibiców, którzy stali obok wiaduktu. 

Lefevere: Cieszę się, że Remco żyje

Belg jest członkiem tego samego zespołu co Fabio Jakobsen, który miał fatalny wypadek na mecie pierwszego etapu tegorocznego Tour de Pologne. - Cieszę się, że Remco żyje. Mogliśmy mieć dwie śmierci w ciągu tygodnia - jego i Fabio. Myślisz, że w tym wszystkim chodzi o wygrywanie wyścigów, ale kiedy widzisz, jak twój zawodnik leci w przepaść od razu o tym zapominasz - powiedział szef ekipy Deceunick-Quick-Step, Patrick Lefevere dla portalu sporza.be. 

- Pierwsza rzecz, jaką powiedział Remco to słowo "przepraszam". Jest w szoku, to normalne. Ale poza tym, wszystko idzie w dobrym kierunku. Powiedział też "wygrałbym", ale to zupełnie nieważne. Dobrze, że możemy się z tego wspólnie śmiać - wskazał Lefevere. 

Przeczytaj także: