Dramat gwiazdy Tour de Pologne. Spadł z wiaduktu w przepaść [WIDEO]

Remco Evenepoel, uważany za największy dziś talent kolarstwa, zwycięzca tegorocznego Tour de Pologne, uległ poważnemu wypadkowi na trasie Il Lombardia. Jak poinformowali organizatorzy wyścigu, kolarz Deceuninck - Quick Step jest przytomny. Został zabrany do szpitala.

Remco Evenepoel, którzy w fantastycznym stylu zwyciężył w tegorocznym Tour de Pologne, również we włoskim wyścigu jednodniowym Il Lombardia należał faworytów. Niestety, ponad 40 kilometrów przed metą, jadąc w czołówce, miał fatalny wypadek.

Evenepoel wypadł z drogi, uderzając o krawędź wiaduktu i spadł za barierkę. Według doniesień telewizji RAI, które następnie potwierdzili organizatorzy wyścigu, Belg jest przytomny i świadomy. Na jego szczęście tuż za barierą znajdowały się drzewa, które mogły zamortyzować jego upadek. Dyrektor sportowy grupy Deceuninck - Quick Step przekazał pierwsze informacje na temat stanu zdrowia Evenepoela.

Zobacz wideo Straszny wypadek na Tour de Pologne. "Widziałem mnóstwo krwi na asfalcie"

Remco Evenepoel, który karierę w sporcie zaczynał jako piłkarz, tak dobry, że był powoływany do juniorskich reprezentacji Belgii, jest uważany za największy dziś młody talent w peletonie. W fenomenalnym stylu zwyciężył w tegorocznym Tour de Pologne. 20-latek zaatakował w pojedynkę na ponad 50 kilometrów przed metą 4. etapu, przyjeżdżając na metę blisko 2 minuty przed Jakobem Fuglsangiem. Na linii mety wyjął z kieszeni numer "75" - ten, z którym wyścig rozpoczął Fabio Jakobsen, jego kolega z drużyny.

O tym, kim jest Remco Evenepoel i dlaczego może stać się gwiazdą światowego kolarstwa, pisał po Tour de Pologne w swoim tekście Karol Górka.

Przeczytaj także: