Dobre informacje ws. poszkodowanego kolarza! Wiadomo, kiedy Jakobsen opuści szpital

Poprawia się stan zdrowia Fabio Jakobsena. 24-letni kolarz, który doznał koszmarnego wypadku na mecie 1. etapu Tour de Pologne, w środę opuści szpital w Sosnowcu i zostanie przetransportowany do Holandii.

Fabio Jakobsen (Deceuninck-Quick Step) w sosnowieckim szpitalu przebywał od środy. Został tam przetransportowany kilkadziesiąt minut po wypadku, do którego doszło na samym finiszu 1. etapu Tour de Pologne. Holender do ostatnich metrów walczył o zwycięstwo z rodakiem Dylanem Groenewegenem (Jumbo-Visma), który ostatecznie został zdyskwalifikowany i wykluczony z wyścigu, bo to on zepchnął Jakobsena na barierki, w które ten uderzył z ogromnym impetem.

Zobacz wideo Straszny wypadek na Tour de Pologne. "Widziałem mnóstwo krwi na asfalcie"

Jakobsen zostanie przetransportowany do szpitala w Holandii

Jakobsen doznał poważnych urazów twarzoczaszki. Niemal od razu został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej, a w nocy ze środy na czwartek przeszedł pięciogodzinną operację. W piątek po południu organizatorzy wyścigu poinformowali, że kolarz został wybudzony ze śpiączki, a jego stan jest dobry. - Pacjent jest przytomny, oddycha samodzielnie, reaguje na polecenia. Nie może mówić, bo ma uraz twarzoczaszki. Ale rozumie, rusza nogami i rękami - przekazał Paweł Gruenpeter, zastępca dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. św. Barbary w Sosnowcu.

Już wiadomo, że tydzień po wypadku Jakobsen będzie mógł opuścić szpital. "Stan Fabio poprawia się do tego stopnia, że w środę zostanie przetransportowany do szpitala w Lejdzie w Holandii, gdzie jego leczenie będzie kontynuowane" - poinformowała grupa Deceuninck-Quick Step na oficjalnej stronie internetowej.

Przeczytaj też:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Więcej o:
Copyright © Agora SA