Zwycięzca Giro d'Italia liderem Tour de Pologne. Kolejny groźny wypadek na trasie

Ubiegłoroczny zwycięzca Gior d'Italia Richard Carapaz wygrał trzeci etap Tour de Pologne. Ekwadorski kolarz grupy Team Ineos popisał się długim finiszem przed metą. Drugie miejsce zajął Diego Ulissi, a trzecie Rudy Molard. Carapaz został nowym liderem wyścigu.

Trzeci etap Tour de Pologne kończył się na rundach w Bielsku-Białej. Choć na trasie nie brakowało ataków, cały peleton dojechał do mety razem. Ostatnim dościgniętym był Nathan Haas, którego przewaga nad peletonem sięgała już 50 sekund. Pogoń dopadła Australijczyka z Cofidisu na 7 km przed metą.

Długi finisz nowego lidera

Na ostatnich kilometrach na czoło peletonu wybili się kolarze Team Ineos, którzy zajęli się rozprowadzeniem swojego zawodnika - Richarda Carapaza. Ich zabiegi zakończyły się pełnym powodzeniem. Ekwadorczyk popisał się długim finiszem i nie dał szans goniącemu go Włochowi Diego Ulissiiemu z zespołu UAE. Trzeci linię mety minął Francuz Rudy Molard (Groupama - FDJ).

Nowym liderem został Carapaz, który o 4 sekundy wyprzedza Ulissiego. Trzeci jest najlepszy z Polaków - Kamil Małecki z grupy CCC (4 sekundy straty). Rafał Majka jest natomiast ósmy (10 sekund straty).

Wypadek na trasie

W piątek doszło do kolejnego groźnego wypadku na trasie Tour de Pologne. Na jednym ze zjazdów przewrócił się Mickael Delage, kolarz grupy Groupama-FDJ. Francuz został przetransportowany helikopterem do szpitala. Jak w rozmowie ze Sport.pl poinformowała lekarz wyścigu, Barbara Jerschina, najpoważniejszy jest uraz głowy, z której podczas upadku spadł kask.

Przeczytaj także: