Organizatorzy TdP wydali oficjalny komunikat. "Obawialiśmy się najgorszego"

- Po obejrzeniu kraksy obawialiśmy się najgorszego, ale teraz wiemy, że stan Fabio Jakobsena jest ustabilizowany - powiedział Czesław Lang, cytowany w oficjalnym komunikacie Tour de Pologne.

Na mecie 1. etapu 77. Tour de Pologne doszło do poważnej kraksy. Dylan Gronewegen (Jumbo-Visma) "nie utrzymywał swojego toru jazdy i zjeżdżając w prawo uniemożliwił jazdę finiszującemu obok Fabio Jakobsenowi", jak czytamy w komunikacie. W efekcie holenderski kolarz Deceuninck Quick-Step z dużą prędkością wpadł w barierki i doznał bardzo ciężkich obrażeń, a jeszcze na miejscu przez kilkadziesiąt minut trwała akcja ratunkowa. Dodatkowo w kraksie ucierpiał jeden z sędziów oraz liczni kolarze.

Zobacz wideo Marczyński o wypadkach w kolarstwie. "Trochę skóry zostawiłem na asfalcie"

- Właśnie wróciłem ze szpitala, trochę uspokojony. Po obejrzeniu kraksy obawialiśmy się najgorszego, ale teraz wiemy, że stan Fabio Jakobsena jest ustabilizowany. Z kolei sędzia odzyskał przytomność i jest w stabilnym stanie. Serdecznie dziękuję lekarzom i personelowi szpitala za szybką pomoc i opiekę, a wszystkim poszkodowanym w wypadku życzę szybkiego powrotu do zdrowia – powiedział Czesław Lang, Dyrektor Generalny Tour de Pologne.

Dylan Gronewegen wykluczony z Tour de Pologne

I jak czytamy dalej: - Zgodnie z decyzją sędziów Dylan Groenewegen został zdyskwalifikowany i wykluczony z dalszej rywalizacji. Międzynarodowa Unia Kolarska uznała zachowanie kolarza za niedopuszczalne i skierowała sprawę do Komisji Dyscyplinarnej w celu nałożenia na zawodnika kolejnych sankcji proporcjonalnych do wagi przewinienia.

Przeczytaj także:

Więcej o: