Lance Armstrong o Jakobsenie: Nie widziałem tak koszmarnego wypadku

- Nie widziałem tak koszmarnego wypadku - napisał na Twitterze Lance Armstrong, odnosząc się do dramatycznego finiszu 1. etapu Tour de Pologne, w którym ucierpiał Fabio Jakobsen.

Przypomnijmy: Na ostatnich metrach 1. etapu wyścigu Tour de Pologne doszło do bardzo poważnej kraksy. Fabio Jakobsen (Deceuninck - Quick Step) został wypchnięty przez Dylana Groenewegena (Jumbo-Visma) w bariery. Holenderski kolarz był reanimowany na miejscu przez blisko 40 minut, po czym został zabrany do szpitala. Lekarze podjęli jeszcze na miejscu decyzję o wprowadzeniu go w stan śpiączki farmakologicznej.

Zobacz wideo Marczyński o wypadkach w kolarstwie. "Trochę skóry zostawiłem na asfalcie"

Lance Armstrong wspiera Fabio Jakobsena

Tuż po północy Czesław Lang przekazał bardzo dobrze informacje: choć Jakobsen nadal jest w stanie ciężkim, to jego stan został ustabilizowany i nie zagraża mu już niebezpieczeństwo. Do wypadku holenderskiego kolarza ustosunkował się na Twitterze Lance Armstrong. - Moje myśli i modlitwy wędrują w kierunku Fabio Jakobsena. Trzymaj się. Jestem w tej grze od dłuższego czasu i nie jestem pewny, czy widziałem tak koszmarny wypadek - napisał słynny kolarz, któremu odebrano wszystkie siedem zwycięstw w Tour de France za stosowanie dopingu.

Remco Evenepoel, wschodząca gwiazda Deceuninck-Quick Step, nie krył swojej wściekłości na Twitterze. Jego zdaniem Groenewegen powinien zostać dożywotnio zawieszony za swoje przewinienie - po czym niedługo później usunął tweeta. - Muszą zawiesić go na całe życie. Do cholery! Wstydź się!!! - napisał jeden z faworytów do wygrania TdP. Już wcześniej Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) opublikowała oświadczenie, w którym zdecydowanie potępiła zachowanie Dylana Groenewegena i zapowiedziała, że jego sprawa zostanie przekazana Komisji Dyscyplinarnej >>

Więcej o:
Copyright © Agora SA