Zanardi przeniesiony ze szpitala. Może trafić do tej samej kliniki co Schumacher

19 lipca minął miesiąc od fatalnego wypadku niepełnosprawnego kolarza i byłego kierowcy wyścigowego Alexa Zanardiego. Włoch został przeniesiony do specjalistycznej placówki neurologicznej w prowincji Lecco. Media spekulują, że kolejnym krokiem może być umieszczenie go w klinice w Lozannie, w której zajmowano się Michaelem Schumacherem.

Na poprzedni tydzień lekarzy zajmujący się Alexem Zanardim po fatalnym wypadku na rowerze ręcznym zapowiadali próbę wybudzenia Włocha ze śpiączki farmakologicznej. Zmniejszono jej zakres, ale ostatecznie postanowiono najpierw przenieść go ze szpitala w Sienie do specjalistycznej placówki neurologicznej w prowincji Lecco. Tam lekarze mają mu zapewnić rehabilitację neurologiczną. - Zaczęło się jego nowe wyzwanie. Pokazał już ogromną siłę, ale będzie potrzebował takiej samej albo nawet większej, żeby stawić mu czoła - powiedział cytowany przez ESPN dyrektor szpitala w Sienie, Valtere Giovannini.

Zobacz wideo Karuzela transferowa w Formule 1! Szykują się wielkie zmiany [F1 Sport]

Zanardi przeniesiony ze szpitala. Będzie się leczył w tej samej klinice co Michael Schumacher?

Według niektórych doniesień medialnych Zanardi w kolejnych tygodniach może trafić do kliniki w Lozannie, gdzie po wypadku na nartach leczył się Michael Schumacher. Niemiecka legenda Formuły 1 w 2014 roku przebywała w tamtejszym szpitalu uniwersyteckim, gdzie zajmowali się nim doświadczeni neurologowie. Opuścił placówkę we wrześniu 2014 roku, żeby kontynuować leczenie w swoim domu w Szwajcarii. 

Alex Zanardi to niepełnosprawny kolarz i były kierowca wyścigowy. Był m.in. zawodnikiem Formuły 1, ale w 2001 roku jego karierę przerwał wypadek w amerykańskiej serii CART, po którym stracił obie nogi i przeszedł siedem zawałów serca. Włoch został paraolimpijczykiem i zdobywał złote medale w rywalizacji na rowerach ręcznych w Londynie w 2012, a także w Rio de Janeiro w 2016 roku. 19 czerwca miał fatalny wypadek podczas sztafety handbike'ów niedaleko Sieny. Uderzył w ciężarówkę i doznał poważnych obrażeń neurologicznych. 

Przeczytaj także: