Nie żyje trzykrotny zwycięzca Tour de Pologne. "Żegnaj Mistrzu"

Utytułowany polski kolarz - Marian Więckowski nie żyje. Informację o śmierci trzykrotnego zwycięzcy Tour de Pologne potwierdził Polski Związek Kolarski.

- Niezwykle smutna wiadomość. W wieku 86 lat zmarł Marian Więckowski. Był trzykrotnym zwycięzcą Tour de Pologne, ale żadna statystyka nie odda jego klasy. Na rowerze i w życiu. Pasjonat kolarstwa, wychowawca młodzieży, dobry duch nawet w najtrudniejszych czasach. Fantastyczny, ciepły Człowiek. Stały gość Tour de Pologne, kolarstwo było jego tlenem. Żegnaj "Maniuś". Pogrążony w żalu zespół Lang Team" – czytamy wpisie na oficjalnym profilu Tour de Pologne na Facebooku.

Marian Wieckowski urodził się w 1933 roku w Warszawie, a swój pierwszy Tour de Pologne wygrał mając zaledwie 21 lat. Później jeszcze dwukrotnie zwyciężał w wyścigu dookoła Polski. Więckowski jest także posiadaczem rekordu Tour de Pologne, bo najdłużej jechał w koszulce lidera. W sumie przez 20 dni. Prywatnie zaś był teściem Czesława Langa.

- Z wielkim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Mariana Więckowskiego. Trzykrotny zwycięzca Tour de Pologne zapisał piękne karty w historii polskiego kolarstwa i w naszych sercach... Żegnaj Mistrzu – poinformował Polski Związek Kolarski.

Więcej o: