Gwiazda kolarstwa potrącona przez samochód podczas treningu przed Tour de France!

Kolarz Nairo Quintana został potrącony przez samochód podczas treningu w miejscowości Boyaca - poinformowało radio COPE. Kolumbijczyk przygotowuje się do wyścigu Tour de France, który ma się rozpocząć pod koniec sierpnia.

Quintana jechał jedną z szybszych dróg w okolicach miejscowości Boyaca. Trening kolarza przerwało dramatyczne zdarzenie. Został potrącony przez przejeżdżający tamtędy samochód, który w niebezpieczny sposób próbował wyprzedzić Kolumbijczyka. 

Zobacz wideo Wilfredo Leon w programie "Wilkowicz Sam na Sam"

Gwiazda kolarstwa potrącona przez samochód na treningu

Szczęśliwie Quintanie nic poważnego się nie stało. Po wypadku kolarz został opatrzony na miejscu. Później zdecydował, że wróci do domu, gdzie skonsultował się z prywatnym lekarzem. Zawodnik trenował przed startem w Tour de France, którego początek zaplanowano na 29 sierpnia. Nie wiadomo jeszcze, czy wypadek znacząco wpłynie na jego przygotowania do wyścigu. 

Nairo Quintana to zawodnik zespołu Arkei-Samiseic. Wcześniej reprezentował Movistar, w którym jeździł od 2012 roku. W swojej karierze wygrywał m.in. w Giro di Italia i Vuelta di Espana. W tym sezonie zwyciężył w Tour de La Provence i wygrał jeden etap rywalizacji w wyścigu Paryż-Nicea. 

Przeczytaj także: