Rafał Majka wystartuje w tegorocznym Tour de Pologne! Duża zmiana w planach startowych Polaka

Rafał Majka zdradził swoje plany startowe na ten sezon i potwierdził udział w 77. Tour de Pologne. Nadal nie jest jednak znana trasa wyścigu, który odbędzie się w dniach 5-9 sierpnia. Zdaniem Polaka, na pewno będzie jednak wymagająca.

Rafał Majka podczas wideokonferencji z dziennikarzami zdradził swoje plany startowe na sezon, który po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa będzie znacznie krótszy niż zazwyczaj. - Po raz pierwszy od 8 lat pojadę tylko jeden wielki tour, którym będzie Giro d'Italia. Trochę pozmienialiśmy mój plan z trenerami i pojadę wcześniej w Vuelta a Burgos, Tour de Pologne, Il Lombardii, Tirreno-Adriatico i właśnie Giro d'Italia - przyznał kolarz grupy Bora-hansgrohe, który rywalizację rozpocznie już 28 lipca.

Zobacz wideo Marczyński o wypadkach w kolarstwie. "Trochę skóry zostawiłem na asfalcie"

Nadal nie jest znana trasa polskiego wyścigu, który ma rozpocząć się 5 sierpnia. Majka jednak jest pewien, że będzie wymagająca. - Przemysław Niemiec ma znaczący wpływ na trasę wyścigu. Wiem, że przygotuje coś naprawdę specjalnego, a im jest trudniej, tym lepiej dla mnie - uważa polski zawodnik.

Rafał Majka nie ukrywa, że jedyny wielki tour będzie jego głównym wyzwaniem w tym roku. - Moim głównym celem będzie oczywiście Giro d'Italia. Zresztą, nie tylko moim, ale także całego zespołu. Będę miał wsparcie całej ekipy w czasie tego wyścigu - podkreślił Majka. - Nie będę jedynym liderem ekipy. Wraz ze mną pojedzie Patrick Conrad, z pewnością będzie także Peter Sagan, a także Maciej Bodnar, Paweł Poljański i Cesare Benedetti - dodał polski kolarz.

Przeczytaj także:

Więcej o: