Firma CCC zdecydowała o końcu współpracy z zespołem! Koniec pewnej epoki

Wraz z końcem 2020 roku jedyna polska grupa zawodowa w historii kolarskiego World Tour, CCC Team, przestanie istnieć w obecnej formie. Firma CCC zdecydowała się na zakończenie współpracy z zespołem.

"Patrząc w przyszłość w 2021 roku CCC nie będzie już sponsorem tytularnym naszego zespołu, dlatego teraz aktywnie szukamy nowego sponsora tytularnego. Jesteśmy w niespotykanych czasach, ale jesteśmy przekonani, że istnieją firmy, które chcą inwestować w kolarstwo, zwłaszcza biorąc pod uwagę globalny wzrost popularności jazdy na rowerze w ostatnich miesiącach" - w oficjalnym oświadczeniu opublikowanym przez portal sport.interia.pl napisał Jim Ochowicz, prezydent Continuum Sports, firmy odpowiadającej za zespół.

Zobacz wideo Rozmowa Michała Gąsiorowskiego z Michałem Gołasiem - kolarzem grupy INEOS

Jedyna polska grupa zawodowa w historii kolarskiego World Tour przestanie istnieć w obecnej formie

Pierwotnie kontrakt zespołu z firmą CCC miał obowiązywać do grudnia 2021 roku. Umowę skrócono jednak o 12 miesięcy, co oznacza, że CCC Team przestanie istnieć. Przestanie jednak istnieć tylko w obecnej formule. Jeśli władze teamu znajdą nowego sponsora, kolarze prawdopodobnie nadal będą ścigać się w World Tourze. Samo znalezienie sponsora w czasach kryzysu spowodowanego pandemią koronawirusa łatwe jednak może nie być.

W tym sezonie zespół CCC wystartuje jeszcze w kilku imprezach. Pierwszą z nich będzie Vuelta a Burgos, która ma rozpocząć się 28 lipca. "Nasze zaplecze w Belgii zostanie otwarte w połowie czerwca, a wobec znoszenia restrykcji nałożonych na przemieszczanie się w następnym miesiącu, część naszych kolarzy rozpocznie zgrupowania wysokogórskie. Na tę chwilę planujemy starty we wszystkich wyścigach WorldTour oraz kilka dodatkowych imprez, co złoży się na 2 lub 3 programy startowe w nadchodzących czterech miesiącach" - przyznał Ochowicz, cytowany przez portal rowery.org.

Przeczytaj także:

Więcej o: