Zwycięzca Giro d'Italia wystartuje w tegorocznym Tour de Pologne

Jak podaje hiszpańska agencja prasowa "EFE", Richard Carapaz, zwycięzca ubiegłorocznego Giro d'Italia, planuje start w tegorocznym Tour de Pologne. Oprócz niego w Polsce wystąpić może także Michał Kwiatkowski, zwycięzca wyścigu z 2018 roku.

Tegoroczny wyścig Tour de Pologne odbędzie się w dniach 5-9 sierpnia i będzie pierwszym wyścigiem etapowym rangi World Tour po wznowieniu sezonu. Od momentu ogłoszenia nowego kalendarza stało się jasne, że wielu czołowych kolarzy będzie zainteresowanych przyjazdem do Polski, aby móc przygotowywać się do Wielkich Tourów (Giro d'Italia, Tour de France i Vuelta a'Espana).

Zobacz wideo Rozmowa Michała Gąsiorowskiego z Michałem Gołasiem - kolarzem grupy INEOS

Jak informuje hiszpańska agencja prasowa "EFE", zwycięzca ostatniego Giro d'Italia, Richard Carapaz, zamierza wystartować w Polsce. Tour de Pologne ma pomóc mu przygotować się do wyścigu dokoła Włoch i próby powtórzenia wyniku z 2019 roku. Kolumbijczyk tym samym po raz drugi wystąpiłby w polskim wyścigu, po tym, gdy w 2018 roku zajął 12. miejsce.

Carapaz nie jest jedynym zawodnikiem ze światowej czołówki, który planuje występ w Polsce. Michał Kwiatkowski, który wygrał edycję z 2018 roku, nie wyklucza startu w Tour de Pologne. - Kluczowy dla mnie jest zaplanowany na 8 sierpnia wyścig Mediolan-San Remo. Nie wiadomo na razie, czy termin włoskiego klasyka się utrzyma, bo organizatorzy chcą go przenieść na 22 sierpnia. Jeśli zostanie przeniesiony, możliwe, że przyjadę do Polski - przyznał w rozmowie z PAP.

Przeczytaj także:

Więcej o: