Nowe informacje ws. wypadku Rity Malinkiewicz. Rodzina apeluje o pomoc

Rita Malinkiewicz, reprezentantka Polski w kolarstwie górskim poważnie ucierpiała w wypadku, do którego doszło w Wilkowicach. Kolarka jest już po operacji, a jej najbliżsi proszą o oddawanie krwi. W wypadku poszkodowana została także druga kobieta.

Reprezentantka Polski w kolarstwie górskim i druga poszkodowana wypadku kobieta potrzebują krwi. Na Facebooku udostępniona została informacja z wytycznymi poboru krwi od dawców. W tym celu w czwartek zostanie otwarty specjalny punkt mobilny, jednak gdyby nie pozwoliły na to warunku pogodowe, dyrekcja salonu Korczyk Skoda i KIA udostępnią swoje salony w celu schronienia dla osób, chcących oddać krew. 

Zobacz wideo Rozmowa Michała Gąsiorowskiego z Michałem Gołasiem - kolarzem grupy INEOS

Mobilny punkt poboru krwi zostanie ustawiony przy ul. Warszawskiej 154 w Bielsku-Białej, osoby chętne do pomocy, będą mogły zgłosić się we wskazanym miejscu o godz. 9:00. Z informacji podanych w ogłoszeniu wynika, że pobór zostanie prawdopodobnie powtórzony w następny wtorek, 9 czerwca.

Rowerzystki potrzebują krwi po nieszczęśliwym wypadku

Do wypadku doszło w poniedziałek, 1 czerwca w godzinach popołudniowych. Rowerzystki w wieku 25 i 30 lat zostały przetransportowane kolejno do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 5 im. św. Barbary w Sosnowcu oraz Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej. Obie kobiety były operowane. 

Rita Malinkiewicz jest wielokrotną reprezentantką Polski w kolarstwie górskim, rowerzystka dodatkowo bierze udział w wyścigach przełajowych i szosowych. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że wypadek spowodowała 57-letnia kobieta.

Jadąc w kierunku Żywca, kobieta kierująca pojazdem niespodziewanie zjechała na przeciwległy pas ruchu i potrąciła dwie rowerzystki. Kierująca Oplem Astra kobieta była trzeźwa. Wciąż ustalane są dokładne przyczyny i przebieg wypadku. 

Więcej o: