Była reprezentantka Polski w stanie ciężkim. Dramatyczne zderzenie z samochodem

Dwie kolarki zostały ranne w zderzeniu z samochodem w okolicach Bielska-Białej. Jak informuje portal eurosport.tvn24pl, jedną z nich jest Rita Malinkiewicz, reprezentantka Polski w kolarstwie górskim.

W poniedziałek Rita Malinkiewicz miała zorganizować kolarski trening dla znajomych. Wraz z inną kolarką jechały na miejsce zbiórki, gdy około godziny 16:00 uderzył w nie samochód osobowy. Do zdarzenia doszło na drodze między Bielsko-Białą a Żywcem. Autem kierowała 57-letnia kobieta, która z nieznanych powodów zjechała na drugą stronę jezdni. 

Jak poinformowała bielska policja, obie kolarki doznały ciężkich obrażeń. Zostały przetransportowane helikopterem do szpitala w Sosnowcu i Bielsku-Białej. Obie były operowane i są w stanie ciężkim. 

 
Zobacz wideo Marczyński o wypadkach w kolarstwie. "Trochę skóry zostawiłem na asfalcie"

Była polska kolarka w szpitalu. Zderzenie z samochodem

- Na ten moment nieznane są przyczyny zdarzenia, trwa ustalanie, kto zawinił - powiedział Roman Szybiak, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.

Talent Malinkiewicz odkrył trener Sebastian Żabiński. Początkowo trenowała siatkówkę w zespole UKS Sokół Zator, ale Żabiński namówił ją na kolarstwo. W 2011 roku w wieku 16 lat zdobyła brązowy medal mistrzostw Polski w kolarstwie górskim w kategorii młodsza juniorka. Była także mistrzynią Polski juniorek w 2013 roku. Startowała również w wyścigach szosowych i przełajowych.

Przeczytaj też:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .

Więcej o: