"COVID-19 może mnie pocałować w du***". Podwójny mistrz świata złamał zasady kwarantanny

Rohan Dennis, podwójny mistrz świata w jeździe indywidualnej na czas, udostępnił nowe zdjęcie w mediach społecznościowych. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie pochwalił się złamaniem zasad kwarantanny, czym wywołał burzę w komentarzach.

Rohan Dennis, będący partnerem Michała Kwiatkowskiego w Teamie INEOS, przebywa w Hiszpanii. Z powodu koronawirusa zabronione jest tam wychodzenie z domu bez ważnej potrzeby. Australijczyk nie dostosował się do tych zasad, czym wywołał burzę w mediach społecznościowych.

Zobacz wideo Rozmowa Michała Gąsiorowskiego z Michałem Gołasiem - kolarzem grupy INEOS

Dennis udostępnił w sobotę na swoich profilach w mediach społecznościowych zdjęcie, na którym znajduje się w samochodzie obok drogi. - Dzień 34. Złamałem się i wyszedłem z domu. COVID-19 może mnie pocałować w d..., tak samo jak kwarantanna - napisał pod zdjęciem. Fani próbowali go uświadomić, że nie powinien publikować takiego zdjęcia, jednak Australijczyk postanowił wejść z nimi w dyskusję.

- Może powinienem pokazywać jak gówn... jest sytuacja i nie być jak ci, którzy pokazują swój "idealny świat"? Co wolisz? Prawdę czy kłamstwo? - napisał. - Wyobraź sobie swój idealny świat, w którym nie możemy mówić co myślimy - odpowiedział innemu. Fala krytyki okazała się tak duża, że Dennis postanowił po raz kolejny usunąć swoje konta w mediach społecznościowych.

Rohan Dennis w ubiegłym roku bez podania przyczyny wycofał się z Tour de France, czym miał zasygnalizować swoje odejście z zespołu Bahrain-Merida. W karierze już dwukrotnie zdobywał tytuły mistrza świata w jeździe indywidualnej na czas (z 2018 i 2019 roku).