Nie żyje Nicolas Portal. Dyrektor sportowy zespołu Michała Gołasia i Michała Kwiatkowskiego zmarł w wieku 40 lat

Nicolas Portal nie żyje. 40-latek zmarł na atak serca. Francuz był dyrektorem sportowym Team INEOS, kolarskiego zespołu, którego zawodnikami sa m.in. Michał Gołaś i Michał Kwiatkowski.

O śmierci Nicolasa Portala jako pierwsza poinformowała "La Gazetta dello Sport". Doniesienia włoskich dziennikarzy potwierdził Team INEOS, którego dyrektorem sportowym był 40-letni Francuz. Były kolarz ostatnią funkcję pełnił od 2013 roku.

Nie żyje Nicolas Portal. Dyrektor sportowy zespołu Michała Gołasia i Michała Kwiatkowskiego zmarł w wieku 40 lat

Portal w zespole INEOS odpowiadał nie tylko za sprawy organizacyjne, ale także za ustalanie składu i podział ról na dane wyścigi. Decydował o zadaniach przydzielanych poszczególnym zawodnikom, m.in. Polakom jeżdżącym w barwach INEOS, Michałowi Kwiatkowskiemu i Michałowi Gołasiowi. Pierwszy z nich na śmierć Portala zareagował emocjonalnym wpisem w mediach społecznościowych. - Nie mogę w to uwierzyć. Zawsze był uśmiechnięty, miał dobrą formę i był pełen energii. Moje myśli są z jego rodziną i przyjaciółmi. Spoczywaj w pokoju Nico - napisał Kwiatkowski.

Na tragiczną informację zareagował także Chris Froome, jeden z liderów INEOS. - Moje myśli są z żoną i dziećmi Nico. Był najmilszym, najszczęśliwszym człowiekiem, jakiego znałem. Zawsze żył pełnią życia. Spoczywaj w pokoju Nico - napisał 34-latek na Twitterze.

Więcej o: