Sport.pl

Polski kolarz uległ groźnemu wypadkowi podczas wyścigu. Liczne złamania

Polski kolarz Szymon Sajnok z grupy CCC Team upadł podczas wyścigu Santos Tour Down Under w Australii. 22-latek ma liczne złamania i nie będzie mógł startować przez kilka tygodni.

Bardzo pechowy był występ Szymona Sajnoka w australijskim wyścigu Santos Tour Down Under. Polski kolarz upadł podczas piątkowego czwartego etapu z Norwood do Murray Bridge. Sajnok uczestniczył w kraksie, resztkami sił dojechał do mety, na której był przedostatni. Następnego dnia musiał wycofać się z wyścigu. Skierowano go na badania do szpitala w Adelajdzie, które wykazały liczne złamania

Polski kolarz przyznaje: Kolarstwo to bardzo stresujący sport

Zobacz wideo

Liczne złamania Sajnoka

Okazało się, że 22-latek ma dwa złamania w obrębie prawego nadgarstka, złamaną prawą kość promieniową i złamanie w obrębie dolnej części kręgosłupa lędźwiowego. Sajnoka czeka co najmniej kilka tygodni przerwy od ścigania.

- Szymon wróci do Polski w niedzielę wieczorem i tam będzie kontynuował rekonwalescencję. Po kolejnych badaniach zdecydujemy, czy konieczna będzie operacja, jednak na tę chwilę jest ona mało prawdopodobna. Szymonowi zostanie założony opatrunek gipsowy na prawą rękę, w celu ustabilizowania odłamów kostnych, ale już w ciągu kilku dni zawodnik będzie mógł rozpocząć treningi na trenażerze. Będziemy monitorować jego powrót do zdrowia w kontekście jak najszybszego powrotu do ścigania - powiedział dr Max Testa, szef sztabu medycznego CCC Team.

"Miałem szczęście"

- Jestem zawiedziony tym, że wypadłem z Tour Down Under, tym bardziej, że z etapu na etap czułem się coraz lepiej. Mam nadzieję, że szybko się wyleczę i bez większych zakłóceń wznowię sezon. Na szczęście, urazy nie są poważne. Wkrótce zacznę jeździć na trenażerze, żeby nie stracić formy, którą zbudowałem w Australii. Miałem szczęście, bo kraksa mogła skończyć się dużo gorzej - dodał Sajnok.

Szymon Sajnok to jedna z największych nadziei polskiego kolarstwa. 22-latek ściga się nie tylko na szosie, na której uchodzi za bardzo obiecującego sprintera. Jest też mistrzem świata w kolarstwie torowym. Złoto wywalczył dwa lata temu w olimpijskiej konkurencji omnium.

Więcej o:
Komentarze (8)
Polski kolarz uległ groźnemu wypadkowi podczas wyścigu. Liczne złamania
Zaloguj się
 • syriusz.wila

  Oceniono 4 razy 4

  "liczne złamania i nie będzie mógł startować przez kilka tygodni" polska służba zdrowia zadziwia świat, to dzięki reformom partii

 • pit_444

  Oceniono 4 razy 4

  Złamany nadgarstek, złamana ręka, uszkodzony kręgosłup...
  "Na szczęście urazy nie są poważne"
  Twardziel :)

 • danuel

  Oceniono 3 razy 3

  "liczne złamania i nie będzie mógł startować przez kilka tygodni"
  No to chyba więcej niż kilka tygodni...

 • oloros11

  Oceniono 2 razy 2

  jak on w ogóle dojechał !! niesamowity gość

 • olal.bana.gw

  Oceniono 6 razy -4

  Latwa kaska za udzial poszla sie ybc. Nie ma udzialu nie ma szmalu. Bye, bye.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX