Sport.pl

19-letni Edo Maas sparaliżowany po wypadku w wyścigu kolarskim

19-letni Edo Maas uległ wypadkowi podczas młodzieżowego wyścigu Il Lombardia. Po blisko dwóch tygodniach od zdarzenia, Team Sunweb poinformował, że Holender jest sparaliżowany

19-letni Holender wystartował w młodzieżowej edycji wyścigu Il Lombardia. Podczas zjazdu z Madonna del Ghisallo wpadł na samochód, który znalazł się na trasie wyścigu. Natychmiast trafił do szpitala w Mediolanie, gdzie przeszedł szereg zabiegów, mających na celu naprawę uszkodzonych kręgów kręgosłupa i obrażeń twarzy.

Zobacz wideo poniżej, w którym Tomasz Marczyński, reprezentant Polski, opowiada o wypadkach w kolarstwie, których doświadczył w swojej karierze

Choć operacje przebiegły pomyślnie, Edo Maas był nieprzytomny przez kilka dni, a po wybudzeniu cierpi na porażenie poprzeczne, które objawia się utratą czucia w obydwu nogach. - W obecnej chwili wydaje się mało prawdopodobne, aby funkcjonalność jego nóg kiedykolwiek powróciła do poziomu sprzed wypadku, ale jesteśmy pełni nadziei - przekazał Team Sunweb, w barwach którego ścigał się Holender, w oficjalnym komunikacie.

Zespół w komunikacie, oprócz przekazania informacji o stanie zdrowia Maasa, dołączył także apel do Międzynarodowej Unii Kolarskiej, w którym prosi o nadanie priorytetu działaniom, które mają zapewnić bezpieczeństwo kolarzom, biorącym udział w kolejnych wyścigach, aby takie wypadki nie miały już miejsca.

Więcej o:
Komentarze (4)
19-letni Edo Maas sparaliżowany po wypadku w wyścigu kolarskim
Zaloguj się
 • marek_p1846

  Oceniono 2 razy 2

  Mistrzostwa Europy, Polki i Polacy walczą dzielnie a jełopy słowem się nie zająkną, za to jest miejsce na michałki. Brawo wy.... nie powiem kto.

 • 270203mk

  Oceniono 2 razy 2

  Źle się dzieje w boksie i kolarstwie. Zbyt dużo tragedii.

 • uthark

  0

  Kaski już mają. Czas na kaski z ochroną twarzy, osłonę na kręgosłup i pancerz na tułów.

 • boliver

  Oceniono 2 razy -2

  Podobno sport to zdrowie,,

  Podobno,,

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX