Dramat kolarza na MŚ. Nikt mu nie pomógł. Zrezygnowany popłakał się [WIDEO]

German Dario Gomez Becerra podczas wyścigu juniorów w ramach kolarskich mistrzostw świata przebił tylną oponę. Kolumbijczykowi nikt jednak nie chciał pomóc, a 18-letni kolarz stracił szansę walki o medal, na co zareagował płaczem.

Tomasz Marczyński w wideo poniżej opowiada o wypadkach w kolarstwie. "Trochę skóry zostawiłem na asfalcie"

German Dario Gomez Becerra brał udział w wyścigu juniorów w ramach kolarskich mistrzostw świata, rozgrywanych w angielskim Yorkshire. Podczas rywalizacji ze startu wspólnego przebite zostało tylne koło. Kolumbijczyk zatrzymał się, samodzielnie je zdjął i czekał na wóz neutralny, który dałby mu nowe. Problem tkwił w tym, że 18-latek nie mógł się doczekać.

Gdy oczekiwanie się przeciągało w nieskończoność, Kolumbijczyk usiadł na trawie, a jego oczach pojawiły się łzy, bo minęło go kilkanaście wozów, ale nikt mu nie pomógł. Po dłuższej chwili wstał, wziął rower i pieszo pokonał fragment trasy, aż otrzymał nowe koło. Ostatecznie rywalizację ukończył na 60. miejscu, ze stratą blisko 17 minut do zwycięzcy.