Michał Kwiatkowski skomentował swoją nieobecność w kadrze Polski na MŚ

Michał Kwiatkowski nie wystartuje w mistrzostwach świata w brytyjskim Yorkshire (22 - 29 września). Polski kolarz skomentował informację o braku miejsca w składzie reprezentacji na mistrzostwa.
Zobacz wideo

Polski Związek Kolarski opublikował w nocy z poniedziałku na wtorek listę polskich reprezentantów na mistrzostwa świata w Yorkshire (22 - 29 września). Wśród powołanych kolarzy nie ma Michała Kwiatkowskiego. Na wyścig ze startu wspólnego mężczyzn zgłoszeni zostali: Rafał Majka, Paweł Poljański, Maciej Bodnar (wszyscy Bora-Hansgrohe), Michał Gołaś (Ineos Team), Łukasz Wiśniewski i Łukasz Owsian (obaj CCC Team). W jeździe indywidualnej na czas wystartują Kamil Gradek (CCC Team) oraz Maciej Bodnar.

Michał Kwiatkowski o nieobecności w reprezentacji Polski

- Zbyt wielki mam szacunek do tych barw i tego orzełka, by jechać na MŚ 2019. Po Tour de France mówiłem, że mój organizm woła o solidną przerwę. Bez półśrodków. Od tamtej pory nie gonię wyniku. Bardzo tego potrzebowałem. Trzymam mocno kciuki za całą polską kadrę - napisał Michał Kwiatkowski, były mistrz świata z 2014 roku.

Tegoroczny sezon nie układa się po myśli Michała Kwiatkowskiego. Były mistrz świata z 2014 roku od dawna narzeka na przemęczenie. W Tour de France ciężko pomagał Eganowi Bernalowi w wygraniu całego wyścigu. Z tego powodu zrezygnował później ze startu w Tour de Pologne. W niedzielę Kwiatkowski brał udział w wyścigu w Montrealu. Odpadł od peletonu 70 km przed metą.

Więcej o: