Kolarze pozwolili wygrać Tomaszowi Marczyńskiemu górskie premie na TdP

Tomasz Marczyński założy koszulkę najlepszego górala po 6. etapie kolarskiego Tour de Pologne. Kolarz ekipy Lotto-Soudal wygrał trzy górskie premie, będąc wspieranym przez pozostałych zawodników z ucieczki, którzy nie podejmowali z nim walki na szczycie podjazdu pod Pitoniówkę.
Zobacz wideo

Tomasz Marczyński założy po 6. etapie kolarskiego Tour de Pologne koszulkę dla najlepszego górala tegorocznego wyścigu. Kolarz ekipy Lotto-Soudal wygrał trzy górskie premie, czym zapewnił sobie pozycję lidera klasyfikacji górskiej po zakończeniu rywalizacji w czwartek. Polak wykorzystał pomoc ze stronę pozostałych uciekinierów, którzy nie podejmowali z nim walki na szczycie podjazdu, dając mu szansę zdobycia kompletu punktów. Na ostatnim podjeździe dał z siebie wszystko, po czym zjechał na bok, nie mając siły i skupiając się na dotarciu na metę etapu.

Hołd dla Bjorga Lambrechta

Tomasz Marczyński zapowiadał jeszcze przed rozpoczęciem etapu, że będzie walczył o zwycięstwo lub zdobycie koszulki najlepszego górala. Ten drugi cel się udał i jest wyrazem hołdu dla Bjorga Lambrechta, który w poniedziałek zmarł wskutek obrażeń odniesionych na trasie 3. etapu Tour de Pologne.