Sport.pl

Kolarze pozwolili wygrać Tomaszowi Marczyńskiemu górskie premie na TdP

Tomasz Marczyński założy koszulkę najlepszego górala po 6. etapie kolarskiego Tour de Pologne. Kolarz ekipy Lotto-Soudal wygrał trzy górskie premie, będąc wspieranym przez pozostałych zawodników z ucieczki, którzy nie podejmowali z nim walki na szczycie podjazdu pod Pitoniówkę.
Zobacz wideo

Tomasz Marczyński założy po 6. etapie kolarskiego Tour de Pologne koszulkę dla najlepszego górala tegorocznego wyścigu. Kolarz ekipy Lotto-Soudal wygrał trzy górskie premie, czym zapewnił sobie pozycję lidera klasyfikacji górskiej po zakończeniu rywalizacji w czwartek. Polak wykorzystał pomoc ze stronę pozostałych uciekinierów, którzy nie podejmowali z nim walki na szczycie podjazdu, dając mu szansę zdobycia kompletu punktów. Na ostatnim podjeździe dał z siebie wszystko, po czym zjechał na bok, nie mając siły i skupiając się na dotarciu na metę etapu.

Hołd dla Bjorga Lambrechta

Tomasz Marczyński zapowiadał jeszcze przed rozpoczęciem etapu, że będzie walczył o zwycięstwo lub zdobycie koszulki najlepszego górala. Ten drugi cel się udał i jest wyrazem hołdu dla Bjorga Lambrechta, który w poniedziałek zmarł wskutek obrażeń odniesionych na trasie 3. etapu Tour de Pologne.

Więcej o:
Komentarze (10)
Kolarze pozwolili wygrać Tomaszowi Marczyńskiemu górskie premie na TdP
Zaloguj się
 • olal.bana.gw

  0

  Ustawki w normalnym sporcie to dyskwalifikacja ale nie w kolarstwie. Tu poczynajac od koksu a konczac na w3,14dolu pompka do roweru wszycko jest dozwolone. Taki sport dla baranow, oszustow, narkos.

 • drvx

  0

  Koszulka górala ma znikoma wartość. Mozna było ja podarować, zwłaszcza ze zwykle walczy o nią góra dwóch-trzech kolarzy outsiderów. Reszta olewa te rywalizację.

 • boliver

  0

  Cabaret

 • tambourine_woman

  Oceniono 4 razy -2

  Niby okej, ale to jest dziwne. Przecież to mu się będzie liczyło w różnych klasyfikacjach - a nie jest wygraną po uczciwej, sportowej walce.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX