Są wyniki sekcji zwłok tragicznie zmarłego kolarza Bjorga Lambrechta

Podczas poniedziałkowego etapu Tour de Pologne doszło do tragedii. W wyniku uderzenia głową w betonowy przepust zginął Bjorg Lambrecht. - Bezpośrednią przyczyną zgonu był uraz wielonarządowy, w szczególności uraz jamy brzusznej z masywnym krwotokiem wewnętrznym - powiedziała Barbara Drewniok z Prokuratury w Rybniku.

W poniedziałek, w trakcie 3. etapu rywalizacji w kolarskim wyścigu Tour de Pologne poważnemu wypadkowi uległ Bjorg Lambrecht, kolarz ekipy Lotto Soudal. Tuż po zdarzeniu podjęto decyzję o reanimacji kolarza przez dwa zespoły ratunkowe - z karetki i helikoptera. Tuż po przywróceniu akcji serca zawodnik został przetransportowany do szpitala w Rybniku, gdzie zmarł na stole operacyjnym.

Kolega z zespołu Lambrechta o wypadkach w kolarstwie: Trochę skóry zostawiłem na asfalcie

Zobacz wideo

Wyniki sekcji zwłok Lambrechta. "Uraz wielonarządowy"

Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie śmierci belgijskiego kolarza. Przeprowadzona została sekcja zwłok, a o jej wynikach poinformowała w rozmowie z portalem Sportowe Fakty Barbara Drewniok, zastępca prokuratora rejonowego w Rybniku. - Z badania sekcyjnego wynika, że bezpośrednią przyczyną zgonu był uraz wielonarządowy, w szczególności uraz jamy brzusznej z masywnym krwotokiem wewnętrznym - powiedziała prokurator. 

Śledczy mają zamiar ustalić okoliczności wypadku, w efekcie którego Lambrecht poniósł śmierć. W tym celu chcą dotrzeć do wszelkich nagrań z miejsca zdarzenia.

W środę odbędzie się 5. etap wyścigu Tour de Pologne. Kolarze ekipy Lotto-Soudal, w której barwach ścigał się Lambrecht, chcą kontynuować rywalizację w tegorocznym TDP. Ostateczna decyzja dotycząca ich startu zapadnie tuż przed rozpoczęciem środowego etapu z Wieliczki do Bielska-Białej.

Więcej o: