Policja i prokuratura zajmą się śmiercią Bjorga Lambrechta na trasie Tour de Pologne

Policja i prokuratura zajęły się już sprawą śmierci belgijskiego kolarza Bjorga Lambrechta. - Będziemy prowadzić czynności pod kątem wypadku - powiedział jeden z przedstawicieli rybnickiej policji.

W poniedziałek, w trakcie 3. etapu rywalizacji w kolarskim wyścigu Tour de Pologne poważnemu wypadkowi uległ Bjorg Lambrecht, kolarz ekipy Lotto Soudal. Tuż po zdarzeniu podjęto decyzję o reanimacji kolarza przez dwa zespoły ratunkowe - z karetki i helikoptera. Tuż po przywróceniu akcji serca zawodnik został przetransportowany do szpitala w Rybniku, gdzie zmarł na stole operacyjnym.

Marczyński: "Tour to bardzo stresujący i nerwowy wyścig"

Zobacz wideo

- Będziemy prowadzić czynności pod kątem wypadku - powiedział w rozmowie z Onet.pl mł. asp. Dariusz Jaroszewski z Komendy Miejskiej Policji w Rybniku. Dodał także, że policja i prokuratura zajęły się już sprawą śmierci belgijskiego kolarza. - Dokonaliśmy oględzin miejsca. Prokurator zarządził przeprowadzenie sekcji zwłok - przyznał funkcjonariusz.  

Organizatorzy Tour de Pologne, w porozumieniu z kolarzami, podjęli decyzję o neutralizacji wtorkowego etapu, o czym poinformowali w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej wyścigu.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.