Sport.pl

Zmarł Bjorg Lambrecht. 22-letni kolarz miał wypadek na trasie Tour de Pologne

Nie żyje Bjorg Lambrecht. 22-letni belgijski kolarz grupy Lotto Soudal uderzył w betonowy przepust na trasie trzeciego etapu Tour de Pologne. Zmarł na stole operacyjnym, o czym poinformował Michał Sieroń, rzecznik Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku w rozmowie z Dziennikiem Zachodnim.

3. etap kolarskiego wyścigu Tour de Pologne wystartował na Stadionie Śląskim w Chorzowie, skąd kolarze udali się do Zabrza (150 km). Po przejechaniu przez kolarzy kilkunastu kilometrów, zaczął padać deszcz, a w peletonie doszło do poważnej kraksy. Kolarz ekipy Lotto-Soudal, Bjorg Lambrecht wypadł z drogi na prostym fragmencie i uderzył głową w betonowy przepust. 22-latek był reanimowany przez kilkadziesiąt minut, po czym przetransportowano go karetką do szpitala w Rybniku.

Bjorg Lambrecht nie żyje. Zmarł w szpitalu

Jednak jak podaje "Dziennik Zachodni", zmarł na stole operacyjnym. Kolarz został przywieziony do naszego szpitala w stanie krytycznym. Został przyjęty na SOR, od razu trafił na stół operacyjny. Niestety, w czasie zabiegu kolarz zmarł – powiedział Michał Sieroń, rzecznik Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku. Jego śmierć potwierdził również lekarz wyścigu.

- To największa tragedia, jaką mogła sobie wyobrazić rodzina, przyjaciele i koledzy z zespołu Bjorga. Spoczywaj w pokoju - napisano na Twitterowym koncie Lotto Soudal.

Lambrecht był jednym z najbardziej utalentowanych młodych belgijskich kolarzy. Profesjonalny kontrakt z Lotto Soudal podpisał w zeszłym roku, był również wicemistrzem świata do 23 lat. To druga śmierć w historii Tour de Pologne - w 1967 roku na trasie zginął Jan Myszak. 22-letni kolarz Legii Warszawa wziął udział w kraksie, w wyniku której doznał obrażeń głowy i zmarł w szpitalu kilka godzin później.

Więcej o:
Komentarze (76)
Zmarł Bjorg Lambrecht. 22-letni kolarz miał wypadek na trasie Tour de Pologne
Zaloguj się
 • panewnik

  Oceniono 43 razy 29

  Przez dwie godziny od opublikowania tej informacji oglądałem relację z wyścigu w TVPiS. Żaden z komentatorów nawet się na ten temat nie zająknął, bo psuło by to pozytywny obraz naszego narodowego wyścigu. Nie mam słów pogardy wobec tych wszystkich ludzi, którzy nawet w relacji sportowej nie potrafią uwolnić się od polityki na najbardziej nędznym poziomie. Co za kreatury wykonują tę nikczemną robotę propagandową.

 • Joanna Stachokowalczyk

  Oceniono 7 razy 7

  Smutna wiadomość dla rodziców i przyjaciół. Nic i nikt nie wróci im syna. Bardzo przykro to usłyszeć najbliższym z rodziny i zespół kolegów. ????Spoczywaj w pokoju.

 • peryskopowy liopleurodon

  Oceniono 11 razy 7

  Wielki żal młodziutki człowiek sportowiec przed nim życie no cóż, niech odpoczywa w pokoju i niech mu ziemia lekką będzie. Wyrazy współczucia dla rodziny przyjaciół kolegów oraz kolegów z ekipy.

 • cinnamon.tea

  Oceniono 15 razy 7

  Bardzo chciałabym NIE czytać takich doniesień... Straszna tragedia... [*]

 • sztucznypolak

  Oceniono 14 razy 6

  Smutna wiadomosc.
  RIP.

 • donarturos1

  Oceniono 4 razy 2

  Wczoraj dziewczyna, dzisiaj kolarz. Jakaś czarna seria.

 • slawko7

  Oceniono 4 razy 2

  [*] [*] [*]

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX