Zmarł Bjorg Lambrecht. 22-letni kolarz miał wypadek na trasie Tour de Pologne

Nie żyje Bjorg Lambrecht. 22-letni belgijski kolarz grupy Lotto Soudal uderzył w betonowy przepust na trasie trzeciego etapu Tour de Pologne. Zmarł na stole operacyjnym, o czym poinformował Michał Sieroń, rzecznik Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku w rozmowie z Dziennikiem Zachodnim.
Zobacz wideo

3. etap kolarskiego wyścigu Tour de Pologne wystartował na Stadionie Śląskim w Chorzowie, skąd kolarze udali się do Zabrza (150 km). Po przejechaniu przez kolarzy kilkunastu kilometrów, zaczął padać deszcz, a w peletonie doszło do poważnej kraksy. Kolarz ekipy Lotto-Soudal, Bjorg Lambrecht wypadł z drogi na prostym fragmencie i uderzył głową w betonowy przepust. 22-latek był reanimowany przez kilkadziesiąt minut, po czym przetransportowano go karetką do szpitala w Rybniku.

Bjorg Lambrecht nie żyje. Zmarł w szpitalu

Jednak jak podaje "Dziennik Zachodni", zmarł na stole operacyjnym. Kolarz został przywieziony do naszego szpitala w stanie krytycznym. Został przyjęty na SOR, od razu trafił na stół operacyjny. Niestety, w czasie zabiegu kolarz zmarł – powiedział Michał Sieroń, rzecznik Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku. Jego śmierć potwierdził również lekarz wyścigu.

- To największa tragedia, jaką mogła sobie wyobrazić rodzina, przyjaciele i koledzy z zespołu Bjorga. Spoczywaj w pokoju - napisano na Twitterowym koncie Lotto Soudal.

Lambrecht był jednym z najbardziej utalentowanych młodych belgijskich kolarzy. Profesjonalny kontrakt z Lotto Soudal podpisał w zeszłym roku, był również wicemistrzem świata do 23 lat. To druga śmierć w historii Tour de Pologne - w 1967 roku na trasie zginął Jan Myszak. 22-letni kolarz Legii Warszawa wziął udział w kraksie, w wyniku której doznał obrażeń głowy i zmarł w szpitalu kilka godzin później.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.