Michał Kwiatkowski nie wystartuje w Tour de Pologne! Podał powody

Michał Kwiatkowski nie wystartuje w tegorocznym Tour de Pologne. Zeszłoroczny zwycięzca poinformował o tym we wtorek za pośrednictwem Twittera.
Zobacz wideo

"Nie jestem człowiekiem, który zmienia plany, ale niestety tym razem przyszedł taki moment. Kocham Tour de Pologne i mam z nim niezwykle ciepłe wspomnienia, ale w tym roku niestety nie wystartuję" - napisał Michał Kwiatkowski we wtorek na swoim Twitterze. Zeszłoroczny zwycięzca wyścigu swoją nieobecność na Tour de Pologne 2019 wytłumaczył tak:

Teraz, tuż po zakończeniu Tour de France, wiem, że odpoczynek i regeneracja to coś, czego mój organizm domagał się od dawna. To nie jest sezon, o jakim marzyłem. Przyszedł czas na refleksję, ułożenie sobie wszystkiego i przełożenie ciężkich wyścigów z 2018 roku na przyszłość. Mam nadzieję, że niedługo wróci przyjemność z jazdy na rowerze. Jestem pewny, że jeszcze wygram, któryś z wielkich wyścigów. Życzę wszystkim świetnego Tour de Pologne. Decyzja o opuszczeniu wyścigu przed polskimi fanami była niezwykle trudna. Obiecuję, że będę oglądał. Mam nadzieję, że moi koledzy dadzą niezłe przedstawienie

- dodał Kwiatkowski. Tegoroczny Tour de Pologne odbędzie się w dniach 3-9 sierpnia. Peleton ruszy z Krakowa, zwycięzcę poznamy w Bukowinie Tatrzańskiej.

Program Tour de Pologne 2019

  1. etap, 3 sierpnia (sobota): Kraków – Kraków (132 km)
  2. etap, 4 sierpnia (niedziela): Tarnowskie Góry – Katowice (153 km)
  3. etap, 5 sierpnia (poniedziałek): Stadion Śląski, Chorzów – Zabrze (150,5 km)
  4. etap, 6 sierpnia (wtorek): Jaworzno – Śląskie, Kocierz (173 km)
  5. etap, 7 sierpnia (środa): Kopalnia Soli „Wieliczka” – Bielsko-Biała (154 km)
  6. etap, 8 sierpnia (czwartek): Zakopane – Kościelisko (160 km)
  7. etap, 9 sierpnia (piątek): Bukovina Resort – Bukowina Tatrzańska (153 km)
Więcej o: