Niesamowity gest lidera Tour de France. Oddał koszulkę lidera, aby ogrzać zmarzniętego chłopca [WIDEO]

Julian Alaphilippe, aktualny lider Tour de France, tuż po otrzymaniu żółtej koszulki dla najlepszego kolarza wyścigu, oddał ją, aby ogrzać nią zmarzniętego chłopca. Nagranie z tego zdarzenia podbija internet.

Julian Alaphilippe po wykonaniu tytanicznej pracy na 18. etapie kolarskiego wyścigu Tour de France, gdy wydawało się, że na podjeździe pod Col du Galibier poniesie duże straty, ale był w stanie odrobić całą stratę na zjeździe, odebrał po raz kolejny żółtą koszulkę lidera klasyfikacji generalnej. Po zejściu z podium dostrzegł zmarzniętego chłopca i bez chwili zawahania zdjął trykot dla najlepszego kolarza, po czym oddał go chłopcu, aby ten się ogrzał. Nagranie z tej sytuacji podbija internet.

Zobacz wideo

Julian Alaphilippe od początku tegorocznego Tour de France ciężko pracuje na sukces. Odkąd na 3. etapie objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej, liderem nie był tylko przez 2 dni po skutecznym ataku Włocha Giulio Ciccone. Przed Francuzem dwa kluczowe etapy - w piątek i sobotę. Do utrzymania ma półtorej minuty przewagi nad drugim w klasyfikacji Eganem Bernalem. Zakończenie rywalizacji w niedzielę w Paryżu.