Sport.pl

Niesamowity gest lidera Tour de France. Oddał koszulkę lidera, aby ogrzać zmarzniętego chłopca [WIDEO]

Julian Alaphilippe, aktualny lider Tour de France, tuż po otrzymaniu żółtej koszulki dla najlepszego kolarza wyścigu, oddał ją, aby ogrzać nią zmarzniętego chłopca. Nagranie z tego zdarzenia podbija internet.

Julian Alaphilippe po wykonaniu tytanicznej pracy na 18. etapie kolarskiego wyścigu Tour de France, gdy wydawało się, że na podjeździe pod Col du Galibier poniesie duże straty, ale był w stanie odrobić całą stratę na zjeździe, odebrał po raz kolejny żółtą koszulkę lidera klasyfikacji generalnej. Po zejściu z podium dostrzegł zmarzniętego chłopca i bez chwili zawahania zdjął trykot dla najlepszego kolarza, po czym oddał go chłopcu, aby ten się ogrzał. Nagranie z tej sytuacji podbija internet.

Zobacz wideo

Julian Alaphilippe od początku tegorocznego Tour de France ciężko pracuje na sukces. Odkąd na 3. etapie objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej, liderem nie był tylko przez 2 dni po skutecznym ataku Włocha Giulio Ciccone. Przed Francuzem dwa kluczowe etapy - w piątek i sobotę. Do utrzymania ma półtorej minuty przewagi nad drugim w klasyfikacji Eganem Bernalem. Zakończenie rywalizacji w niedzielę w Paryżu.

Więcej o:
Komentarze (20)
Niesamowity gest lidera Tour de France. Oddał koszulkę lidera, aby ogrzać zmarzniętego chłopca [WIDEO]
Zaloguj się
 • debordian

  Oceniono 17 razy 15

  To przerażające, że doszliśmy do czasów, w których takie zachowanie określane jest jako niesamowite.

 • alfred.ziemniak

  Oceniono 9 razy 3

  Niesamowite to bedzie jak tdf wygra ktoś na czysto, bez koksu

 • race444

  Oceniono 4 razy 2

  Po komentarzach widac jak ludzie w tym kraju zchamieli przez ostatnie 4 PiSowskie lata

 • uploadhelski

  Oceniono 2 razy 2

  To nie jest koszulka w której lider jedzie potem na kolejnym etapie, to tylko gadżet reklamowy, na czas dekoracji. Zawsze ktoś to potem dostaje. Być może to gest spontaniczny, ale może być i wyreżyserowana sytuacja, sport i jego otoczka ciągle się zmienia.

 • js08836

  Oceniono 1 raz 1

  Kłamstwo, że obcy chłopiec. Wystarczy wejść na galerię zdjęć tego kolarza by dowiedzieć się, że chłopiec, jest jego krewnym i kobieta obok też. Gest lidera, koń by się uśmiał.

 • pierwszychamrp

  Oceniono 1 raz 1

  Za duża.

 • maw1988

  Oceniono 3 razy 1

  Pasjonujące. Kury domowe nie będą już musiały dzisiaj barw szczęścia oglądac.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX