Dwóch kolarzy zostało wykluczonych z Tour de France. To kara za ich zachowanie [WIDEO]

Luke Rowe (Team Ineos) i Tony Martin (Team Jumbo-Visma) zostali wykluczeni z kolarskiego wyścigu Tour de France. Jak poinformowali organizatorzy, powodem takiej kary było wzajemne popychanie się na trasie 17. etapu.
Zobacz wideo

Luke Rowe (Team Ineos) i Tony Martin (Team Jumbo-Visma) zostali wykluczeni z dalszej jazdy w kolarskim wyścigu Tour de France. Jak poinformowali organizatorzy, powodem takiej decyzji było wzajemne popychanie się obydwu zawodników podczas 17. etapu, który odbył się w środę i padł łupem Matteo Trentina. Zespoły zapowiedziały już apelację. Ostateczną decyzję sędziów poznamy w czwartek, przed startem rywalizacji.

Rowe i Martin byli ważnymi pomocnikami

Obaj kolarze brali czynny udział w walce liderów swoich ekip o zwycięstwo w tegorocznym Tour de France. Rowe pracował na rzecz Gerainta Thomasa (2. w klasyfikacji generalnej), i Egana Bernala (5.), a Martin był pomocnikiem Stevena Kruijswijka (3.). Ich strata do prowadzącego Juliana Alaphilippe'a wynosi obecnie ponad półtorej minuty, a w przypadku Bernala ponad dwie minuty.

Więcej o: