Wicelider Tour de France wziął udział w kraksie. Caleb Ewan wygrał 16. etap

Caleb Ewan (Lotto Soudal) wygrał 16. etap Tour de France. Liderem pozostał Julian Alaphilippe (Deceuninck-Quick Step). Przez większą część wtorkowego etapu uciekała grupa, w której był m.in. Łukasz Wiśniowski z CCC Team.
Zobacz wideo

Na początku wtorkowego etapu przewrócił się Geraint Thomas - wicelider wyścigu i kolega Michała Kwiatkowskiego z zespołu Ineos. Brytyjczyk uczestniczył w kraksie na jednym z zakrętów. Poobijany wrócił jednak do peletonu i nie poniósł większych strat.

Wcześniej, bo tuż po starcie, z głównej grupy odjechało dwóch kolarzy: Stephane Rossetto (Cofidis Solutions Credit) i Alexis Gougeard (AG2R La Mondiale). Kilka kilometrów dalej dojechali do nich Łukasz Wiśniowski (CCC Team), Paul Ourselin (Total Direct Energie) i Lars Yyting Bak (Dimension Data).

Julian Alaphilippe pozostał liderem Tour de France

Ucieczka w pewnym momencie miała już 3 minuty przewagi nad peletonem, ale ten w końcu zaczął ją gonić. Dogonił 2 kilometry przed metą i o zwycięstwie etapowym zadecydował sprinterski finisz. W nim najlepszy był Australijczyk Caleb Ewans, który wyprzedził Włocha Elię Vivianiego i Holendra Dylana Groenewegena. Liderem Tour de France pozostał Julian Alaphilippe.