Kolarski mistrz Europy i etapowy zwycięzca TdF w CCC Team? Jest porozumienie!

Dziennikarze belgijskiego dziennika "Het Nieuwsblad" twierdzą, że Matteo Trentin jest bliski przenosin do CCC Team. 29-latek to mistrz aktualny mistrz Europy, który ma swoim koncie również etapowe zwycięstwa w Tour de France, Vuelta a Espana i Giro d'Italia.
Zobacz wideo

Jak donosi dziennik "Het Nieuwsblad" Matteo Trentin jest blisko przenosin do CCC Team. Z włoskim kolarzem rozmawiał już podobno z przedstawicielami polskiego zespołu, a stronom udało się osiągnąć porozumienie. 29-latek miałby dołączyć do CCC Team w styczniu 2020 roku.

Matteo Trentin w CCC Team? Aktualny mistrz Europy porozumiał się w polską grupą 

Trentin to aktualny mistrz Europy - złoty medal wywalczył w Glasgow. Co więcej, Włochowi udało się dwa etapy w Tour de France, cztery w Vuelta a Espana i jeden w Giro d’Italia. Aktualnie Trentin broni barw australijskiej grupy Mitchelton–Scott.

 

Przypomnijmy, że CCC Team to pierwsza ekipa z polską licencją w kolarskim World Tour. Liderem polskiej grupy kolarskiej jest Belg Greg Van Avermaet, mistrz olimpijski z Rio de Janeiro, wcześniejszy lider BMC. W debiutanckim sezonie w kolarskiej elicie zespół z Polkowic zgromadził jak na razie pięć etapowych zwycięstw.