Elia Viviani najszybszy na 4. etapie Tour de France. Bardzo dobry występ kolarza CCC Team [WIDEO]

Włoch Elia Viviani (Deceunick - Quick Step) okazał się najszybszy w sprinterskim finiszu podczas 4. etapu kolarskiego wyścigu Tour de France. Z bardzo dobrej strony zaprezentował się kolarz CCC Team, Michael Schar, który w środę wystąpi z czerwonym numerem startowym - nagrodą dla najaktywniejszego zawodnika.

Czwarty etap tegorocznego wyścigu Tour de France był jedną z nielicznych okazji na zwycięstwo dla sprinterów. 213,5-kilometrowa trasa z Reims do Nancy była niemalże pozbawiona trudności, poza znajdującym się 15 kilometrów przed metą podjazdem pod Cote de Maron, który teoretycznie mógł wprowadzić nieco zamieszania.

Zobacz wideo

Zawodnik polskiej ekipy z nagrodą dla najbardziej walecznego kolarza

Do ucieczki dnia zabrało się trzech zawodników - Michael Schar z CCC Team oraz Frederik Backaert i Yoann Offredo z Wanty - Gobert. Premię górską wygrał Szwajcar z polskiej ekipy, który najdłużej utrzymywał się przed peletonem, dzięki czemu w środę wyruszy z czerwonym numerem startowym, przeznaczonym dla najbardziej walecznego kolarza. Został doścignięty na 16 kilometrów przed metą i wówczas stało się jasne, że o zwycięstwo powalczą sprinterzy.

Pomimo prób ataków na ostatnich kilometrach, peleton nie pozwolił nikomu na zbudowanie przewagi. W sprinterskim finiszu najszybszy okazał się Włoch Elia Viviani (Deceunick Quick-Step), który wyprzedził na mecie Norwega Alexandra Kristoffa (UAE-Team Emirates) oraz Australijczyka Caleba Ewana (Lotto Soudal).

 

Julian Alaphilippe nadal liderem

W klasyfikacji generalnej nie zaszły żadne zmiany. Prowadzi Francuz Julian Alaphilippe, który ma 20 sekund przewagi nad Woutem Van Aertem i 25 sekund nad Holendrem Stevenem Kruijswijkiem (obaj Team Jumbo-Visma). W środę na kolarzy czeka 175,5-kilometrowa trasa z Saint-Die-des-Vosges do Colmar, z kiloma podjazdami w drugiej części etapu.

Więcej o: