Oficjalnie! Michał Kwiatkowski i Rafał Majka pojadą w Tour de Pologne

Szef Tour de Pologne, Czesław Lang, przyznał, że Michał Kwiatkowski i Rafał Majka pojadą w najbliższej edycji największego kolarskiego wyścigu w Polsce.

3 sierpnia w Krakowie rusza 76. edycja Tour de Pologne. W rozmowie z Onetem Czesław Lang opowiedział o nadchodzącej imprezie.

Zobacz wideo

Majka i Kwiatkowski pojadą w Tour de Pologne

- Jeżeli chodzi o TdP, to będziemy mieli najlepszych z najlepszych. Z Polaków zapowiedział swój udział i Rafał Majka i Michał Kwiatkowski, jeżeli skończy w dobrej formie Tour de France. Z pewnością będzie to bardzo ciekawy wyścig - powiedział Lang. W sobotę w Brukseli ruszyła "Wielka Pętla", w której jedzi Kwiatkowski. Majka zaś nie został przez swój zespół zgłoszony do wyścigu, bo startował w Giro d' Italia.

- Wielkie Toury są zarezerwowane dla wielkich górali. Tego typu wyścigu nigdy nie wygra Pascal Ackermann, Peterowi Saganowi czy Michałowi Kwiatkowskiemu także bardzo ciężko będzie triumfować. Nasz TdP jest otwarty na wszystkich. Nie mamy tu gór do nieba, dzięki czemu każda edycja odkrywa nowe gwiazdy. Tutaj swoją karierę zaczynali Alberto Contador, Andre Greipel, Marcel Kittel, Fernando Gaviria, a także wspomniani wcześniej Majka, Kwiatkowski, Sagan, Ackermann - dodał Lang.

Lang o roli Kwiatkowskiego na Tour de France

Szef naszego największego wyścigu zapytany został także o rolę Kwiatkowskiego w rozpoczętym już Tour de France. - Rolą Michała Kwiatkowskiego jest bycie takim kapitanem, widzieliśmy jak wygrywał Froome, Michał pomagał tym najlepszym góralom. Jest wybitnym, świetnie przygotowanym kolarzem, takim mózgiem na trasie. Froome kiedyś wspominał, że część zasług za zwycięstwo w Tour de France w 2017 roku przypisuje Michałowi. On ma unikalne cechy, widzi bardzo wiele podczas wyścigu. Nie czeka wyłącznie na jakieś rozkazy przez komórkę, tylko ma instynkt - zakończył Lang.

Więcej o: