Dobry występ Roberta Kubicy w wyścigu kolarskim. Polak gwiazdą włoskiej telewizji [WIDEO]

Robert Kubica w sobotę wziął udział w wyścigu kolarskim rozegranym we włoskich Dolomitach. Polak przejechał 106 km i zajął 31. miejsce na 200 startujących kolarzy.

Od kilku tygodni mówiło się o tym, że Robert Kubica wystartuje w kolarskim maratonie rozegranym w Dolomitach. I tak też się stało. Polak pojawił się na starcie 106 kilometrowego wyścigu i zaprezentował się z bardzo dobrej strony, bo cały dystans przejechał w czasie 4 godzin 33 minut i 8 sekund. W rezultacie dało mu to 31. miejsce. 

Zobacz wideo

Kubica dobrze się bawił na trasie

Czas Kubicy mógłby być lepszy, gdyby nie fakt, że Polak potraktował go jak dobrą zabawę, bo kilka razy zatrzymywał się na trasie, by porozmawiać z kibicami lub poczekać na swojego dobrego przyjaciela Tobię Cavainiego, który nie dawał rady na ostrych podjazdach.

Kubica, który w tym wyścigu wystartował pod flagą Monako i w barwach drużyny Pirelli. Trzeba przyznać, że Kubica był też gwiazdą włoskiej transmisji w telewizji RAI 2. Włosi wielokrotnie pokazywali zmagania Kubicy na trasie, a tuż po osiągnięciu mety Polak stanął przed kamerami włoskiej TV i opowiadał jak dobrze jechało mu się przez wymagające trasy. Chwalił też organizację całej imprezy. Kubica przyznał jednak, że ostatnio mierzy się z drobną kontuzją, która przeszkadza mu w treningach kolarskich.