Oficjalnie: Rafał Majka nie wystartuje w Tour de France. Bora-hansgrohe ogłosiła skład

Zespół Bora-hansgrohe potwierdził skład na rozpoczynający się w sobotę Tour de France. Nie znalazł się w nim Rafał Majka, zgodnie z planem startów ustalonym jeszcze przed rozpoczęciem sezonu.

Bora-hansgrohe ogłosiła oficjalny skład kolarzy, którzy wezmą udział w rozpoczynającym się w sobotę 6 lipca wyścigu Tour de France. W składzie zabraknie Polaków, w tym Rafała Majki, który jeszcze przed sezonem informował, że nie wystartuje w tegorocznej "Wielkiej Pętli".

Zobacz wideo

Liderem niemieckiej ekipy będzie Emanuel Buchmann. O kolejny triumf w klasyfikacji punktowej powalczy Peter Sagan, który zieloną koszulkę zdobywał w latach 2012-2016 i w ubiegłym roku. 

Skład Bora-hansgrohe:

Team Ineos potwierdził start Michała Kwiatkowskiego

Na starcie francuskiego wyścigu zobaczymy za to Michała Kwiatkowskiego, który będzie pomocnikiem Gerainta Thomasa oraz Egana Bernala, którzy po wypadku Chrisa Froome'a będą walczyć o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Tour de France. Polak może otrzymać szansę walki o etapowy triumf podczas jazdy indywidualnej na czas. Nie wydaje się jednak, aby dostał wolną rękę innego dnia i mógł zabrać się w ucieczkę.

Więcej o: