Karol Domagalski walczy o życie. Rodzina i zespół uruchamiają zbiórkę pieniędzy

Karol Domagalski, kolarz zespołu Hurom, który uległ ciężkiemu wypadkowi podczas drugiego etapu Małopolskiego Wyścigu Górskiego, nadal znajduje się w stanie ciężkim, ale stabilnym. Zespół uruchomił zbiórkę pieniędzy, by wspomóc jego dalsze leczenie.

Do wypadku doszło tuż po górskiej premii, którą Domagalski wygrał na jednym z podjazdów nieopodal Nowego Targu. 29-letni kolarz podczas zjeżdżania nagle przewrócił się i wpadł do rowu. Tam uderzył w betonowy przepust. Doznał rozległych obrażeń wewnętrznych i wielu złamań. Bardzo szybko trafił do szpitala w Nowym Targu, gdzie przeszedł dwie operacje.

Zobacz wideo

Team Hurom opublikował post na oficjalnym profilu zespołu na Facebooku. 1 lipca otwarte zostanie specjalne konto bankowe, dzięki któremu będzie można wspierać Karola Domagalskiego w walce o życie i dalszym leczeniu. Numer konta bankowego jest widoczny na grafice, dołączonej do informacji o zbiórce.

Jak dowiedział się Sport.pl, Karol Domagalski cały czas jest utrzymywany w śpiączce farmakologicznej, a lekarze w krakowskim szpitalu czekają na poprawę jego stanu, by przeprowadzić kolejne zabiegi. Jak informuje żona kolarza za pośrednictwem jego profilu na Facebooku, wszyscy robią, co w ich mocy, aby zawodnik wrócił do zdrowia.