Polski kolarz walczy o życie po wypadku. Zespół i żona wydali oficjalne oświadczenia

Karol Domagalski, kolarz grupy Hurom, który walczy o życie w szpitalu w Nowym Targu, przeszedł drugą operację, o czym poinformowała żona kolarza. Jego stan nadal jest ciężki, a kolarz znajduje się w śpiączce farmakologicznej.

Do wypadku doszło tuż po górskiej premii, którą Domagalski wygrał na jednym z podjazdów nieopodal Nowego Targu. 29-letni kolarz zjeżdżał w dół i nagle przewrócił się i wpadł do rowu. Tam uderzył w betonowy przepust. Doznał rozległych obrażeń wewnętrznych i wielu złamań. Bardzo szybko trafił do szpitala w Nowym Targu, gdzie przeszedł pierwszą operację.

Zobacz wideo

Martyna Domagalska, żona kolarza, opublikowała post na Facebooku informujący, że Karol Domagalski przeszedł drugą operację, a lekarze oceniają jego stan jako ciężki i zagrażający życiu, ale stabilny.

Komunikat dotyczący stanu zdrowia Karola Domagalskiego wydała także jego ekipa, Team Hurom. - Chcemy poinformować, że dzięki pomocy jaką został otoczony w nowotarskim szpitalu, nastąpiła lekka poprawa jego stanu zdrowia. W dalszym ciągu jest on ciężki, a Karol znajduje się w śpiączce farmakologicznej. Pojawiła się nadzieja, że najbliższe godziny i dni sprzyjać będą dalszej poprawie stanu zdrowia Karola. Wszyscy jesteśmy z jego rodziną i bardzo mocno trzymamy za niego kciuki. Bardzo prosimy cały kolarski świat oraz wszystkich kibiców o wsparcie dla Karola i jego rodziny oraz każdą możliwą pomoc w zakresie leczenia i jego powrotu do zdrowia - można przeczytać w oświadczeniu.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.