Piękne zwycięstwo Estebana Chavesa. Rafał Majka w czołówce Giro d'Italia

Esteban Chaves (Mitchelton-Scott) w pięknym stylu wygrał 19. etap Giro d'Italia. Pozycję lidera klasyfikacji generalnej utrzymał Richard Carapaz (Movistar). Rafał Majka zajmuje siódme miejsce w klasyfikacji generalnej.

Kolarze przejechali 151 kilometrów z Treviso do San Martino di Castrozza, na trasie pokonali trzy górskie premie. Etap - w pięknym stylu - wygrał Esteban Chaves z zespołu Mitchelton-Scott. Kolumbijczyk przeprowadził znakomity atak 2,5 km przed metą i samotnie dojechał do mety. Drugie miejsce zajął Andrea Vendrame z Androni Giocattoli-Sidermec, a trzecie Amaro Antunes z polskiej drużyny CCC Team.

10. Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ 0:02:33

Rafał Majka (Bora-Hansgrohe) finiszował jako osiemnasty, a pozycję lidera klasyfikacji generalnej utrzymał Richard Carapaz (Movistar). Tak wygląda klasyfikacja generalna Giro po 19. etapach. Majka zajmuje w niej siódmą pozycję.