Rafał Majka spadł w klasyfikacji generalnej Giro d'Italia. Poniósł duże straty

Francuz Nans Peters (AG2R La Mondiale) wygrał 17. etap Giro d'Italia. Kolejne straty poniósł Rafał Majka, który spadł w klasyfikacji generalnej wyścigu z 6. na 7. lokatę.

Francuz Nans Peters okazał się najlepszy na 17. etapie kolarskiego wyścigu Giro d'Italia. 25-letni kolarz, jeżdżący w ekipie AG2R La Mondiale zaatakował na ostatnim podjeździe, odjechał od grupy goniącej, po czym samotnie przeciął linię mety, znajdującą się na stadionie biathlonowym w Anterselvie. Za jego plecami linię mety przekroczyli Esteban Chaves (Mitchelton-Scott) i Davide Formolo (Bora-hansgrohe).

Zobacz wideo

W grupie liderów także nie obyło się bez ataków. Jako pierwszy swoich sił spróbował Mikel Landa (Movistar), który odjechał czołówce. Nieco później pewną przewagę zyskał także lider wyścigu Richard Carapaz (Movistar), z którym ruszył Miguel Angel Lopez (Astana), jednak obaj stracili do Landy 12 sekund. Kolejne 7 sekund stracili Primoż Roglic (Jumbo-Visma) i Vincenzo Nibali (Bahrain-Merida).

Rafał Majka spadł w klasyfikacji generalnej

Znacznie większe straty poniósł Rafał Majka. Po wtorkowym etapie, na którym stracił blisko 3 minuty do lidera wyścigu, w środę przyjechał minutę i 8 sekund za Richardem Carapazem. Tym samym spadł w klasyfikacji generalnej z 6. na 7. miejsce, tracąc już 6 minut i 48 sekund do prowadzącego Ekwadorczyka. W czwartek nieco łatwiejszy etap, gdzie po raz ostatni w tegorocznym Giro d'Italia wykazać się będą mogli sprinterzy.