Słynny kolarz zamieszany w aferę dopingową. Nazwisko w notesie zatrzymanego lekarza

Jak donoszą włoskie media, słynny kolarz Alessandro Petacchi jest zamieszany w stosowanie dopingu. Okazuje się, że nazwisko kolarza znalazło się w bazie danych Marka S. zatrzymanego w czasie mistrzostw świata w Seefeld.

Niedawno Danilo Hondo przyznał się do stosowania dopingu, a teraz w centrum zainteresowania znalazł się kolarz Alessandro Petacchi. Zwycięzca wielu etapów Giro d'Italia jest powiązany z niemieckim lekarzem Markiem S., który został zatrzymany w czasie operacji antydopingowej na mistrzostwach świata w austriackim Seefeld.

Zobacz wideo

Jak twierdzą "Corriere della Sera" i "Le Monde", Petacchi mógł być klientem zatrzymanego niemieckiego lekarza, który był specjalistą w dziedzinie dopingu krwi. Plotki donoszą nawet, że włoski kolarz miał poddawać się transfuzji w latach 2012-2013. Znany kolarz na razie nie przyznaje się do winy.

- Schmidt był lekarzem zespołu, w którym jeździłem. Może po prostu zajmował się niemieckimi kolarzami. Nigdy nie odwiedzałem go ani w Niemczech ani żadnym innym miejscu. Nie wiem, dlaczego moje nazwisko znalazło się w jego bazie danych - bronił się Petacchi we włoskim "Corriere della Sera".

W przeszłości Włoch był już karany za doping. Petacchi stosował wówczas zakazany środek - salbutamol.