Wielkie zwycięstwo Katarzyny Niewiadomej! Największy sukces w karierze po kapitalnym finiszu [WIDEO]

Polska kolarka Katarzyna Niewiadoma odniosła największy sukces w karierze. Polka wygrała Amstel Gold Race zaliczany do kobiecego World Touru. Niewiadoma popisała się znakomitą szarżą na ostatnim podjeździe.
Zobacz wideo

Katarzyna Niewiadoma okazała się najlepsza w niedzielnym wyścigu, który liczył 127 kilometrów. Zawodniczki miały do pokonania liczne wzniesienia, w tym słynny podjazd Caubery, który pokonywany był cztery razy. 

Na 19 km przed metą Polka wraz z trzema innymi zawodniczki oderwała się od peletonu, ale ten odjazd został szybko skasowany. Decydujące wydarzenia działy się jednak na 3 kilometry przed metą. Na podjeździe pod Cauberg Polka znowu zaatakowała. Tym razem szarża okazała się skuteczna, a Niewiadoma była po prostu najlepsza. Nasza zawodniczka wyprzedziła Annemiek Van Vleuten oraz Mariannę Vos.

Niedzielne zwycięstwo to zdecydowanie największy sukces w karierze Niewiadomej. Urodzona w 1994 roku Polka wygrała 15. raz w karierze. To jej czwarte zwycięstwo w wyścigu zaliczanym do Women's World Tour, ale dopiero drugie w klasykach.