Sport.pl

MŚ Pruszków. Mateusz Rudyk brązowym medalistą w sprincie!

Mateusz Rudyk został brązowym medalistą Tissot UCI Mistrzostw Świata w kolarstwie torowym. W finale sprintu pokonał 2:0 byłego mistrza świata, Brytyjczyka Matthew Gleitzera.

Rudyk rozpoczął walkę o medal ostatniego dnia mistrzostw od półfinałowej potyczki z Holendrem Harrie Lavreysenem. Wygrał pierwszy sprint, ale niestety w dwóch kolejnych musiał uznać wyższość konkurenta (rywalizacja toczy się do dwóch wygranych wyścigów).

Do walki o brązowy medal z Matthew Gleitzerem, byłym mistrzem świata w tej specjalności, Rudyk przystąpił, mając w nogach jeden wyścig więcej. Pierwszą potyczkę na torze minimalnie przegrał, ale sędziowie uznali, że brytyjski kolarz nieprzepisowo zajeżdżał drogę Polakowi i ukarali go relegowaniem na drugie miejsce.

Do drugiego sprintu Rudyk przystąpił wyraźnie podbudowany, sprzyjała mu też pozycja atakującego. Mimo długiej wojny nerwów i „czarów” Gleitzera, Rudyk nie dał się wytrącić z równowagi i gdy rozpoczęli sprint, na ostatnim wirażu przypuścił huraganowy atak, wyprzedzając Brytyjczyka i sięgając po brązowy medal mistrzostw świata.

Złoto wywalczył pogromca Rudyka w półfinale, Harry Lavreysen, który w finale pokonał 2:0 swojego rodaka, Jeffreya Hooglanda.

Więcej o:
Komentarze (4)
MŚ Pruszków. Mateusz Rudyk brązowym medalistą w sprincie!
Zaloguj się
 • yossarian15

  0

  Gleitzer to Australijczyk, a nie Brytyjczyk...

 • cxubmsqq1

  Oceniono 3 razy -1

  Hmm, od czwartku odbywaja sie te mistrzostwa, redakcja pompowala balona, a teraz, na sam koniec, raptem jeden brazowy medal?

  Bardzo goscinni sa polscy gospodarze - moze by jakis podsumowujacy, realistyczny komentarze panie redaktorze? Taki obiektywny, bez bicia piany?

 • xzyzzy

  Oceniono 3 razy -3

  czemu k.... to jest PILNE ? jakby na tym rowerze skakał z rozbiegu po śniegu, to januszy by to trochę ruszyło. nie kompromisuj się, nj. czykier, zajmij się normalną pracą, a nie wciskać pierdy gawiedzi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX