Kolarstwo. Sky oficjalnie wycofuje się z zawodowego kolarstwa! Decyzja zapadła

Sky wycofuje się z zawodowego kolarstwa. To oznacza, że grupa Team Sky straci głównego sponsora wraz zakończeniem sezonu 2019. Sir Dave Brailsford, szef zespołu, i kolarze brytyjskiej grupy są zszokowani. Barwy brytyjskiego zespołu reprezentują Michał Kwiatkowski i Michał Gołaś.
Zobacz wideo

Sir Dave Brailsford, szef zespołu, został poinformowany o decyzji Sky w zeszłym tygodniu. Martha Kelner, dziennikarka 'Sky News', zaznaczyła, że Brailsford był zszokowany tą informacją. Podobnie jak kolarze, którzy dowiedzieli się o rozwiązaniu grupy podczas zimowego zgrupowania na Majorce.

Sky inwestował olbrzymie pieniądze w kolarstwo. Nieoficjalnie mówi się o kwocie 150 milionów funtów w 10 lat. - Chciałbym podziękować wszystkim zawodnikom i pracownikom, ale przede wszystkim kibicom, którzy nas wspierali - przyznał Brailsford. I dodał, że grupa kolarska jest otwarta na współpracę z nowymi sponsorami.

Sky w zawodowym peletonie istnieje od 2010 roku. W ciągu ostatnich ośmiu lat kolarze tej ekipy zanotowali łącznie sześć zwycięstw w klasyfikacji generalnej Tour de France oraz wiele innych triumfów w najbardziej prestiżowych wyścigach świata. Zawodnikami Sky w sezonie 2019 będzie dwóch Polaków: Michał Gołaś i Michał Kwiatkowski. Kontrakt Kwiatkowskiego wygasa w 2020 roku, Gołasia w 2019 roku.