Ryszard Szurkowski walczy o powrót do zdrowia. Dramatyczny wypadek legendy polskiego sportu

Ryszard Szurkowski walczy o powrót do zdrowia. Jeden z najwybitniejszych polskich sportowców uległ ciężkiemu wypadkowi podczas kolarskiego wyścigu weteranów w Kolonii - informuje "Przegląd Sportowy".

- 10 czerwca wystartowałem w wyścigu w Kolonii. Kraksa, jak kraksa. Nie jechałem zbyt szybko, pewnie coś ponad 40 km/h, w płaskim, szerokim terenie. Dwóch kolarzy przede mną sczepiło się kołami, ja walnąłem w nich i poleciałem na bruk, a z tyłu najechał na mnie peleton. Gdybym jechał dziesięć pozycji dalej, wpadłbym na kupę ludzi i nic by się nie stało. No, ale się stało - opisał całe zdarzenie Szurkowski w wywiadzie z Kamilem Wolnickim, dziennikarzem "Przeglądu Sportowego".

Legendarny polski kolarz przeszedł dwie operacje kręgosłupa i skomplikowaną operację twarzy. Ma czterokończynowe porażenie i problemy z normalnym funkcjonowaniem.

Szurkowski ma 72 lata i jest jednym z najwybitniejszych polskich sportowców. Pięciokrotnie triumfował w Wyścigu Pokoju. Jest dwukrotnym wicemistrzem olimpijskim w drużynie i trzykrotnym mistrzem świata. Dwa tytuły świętował w drużynie, jeden indywidualnie.

Mistrzowi można pomóc

Stowarzyszenie Lions Club Poznań 1990 zorganizowało zbiórkę pieniędzy na bardzo drogie leczenie Szurkowskiego.

Wpłat można dokonywać na konto: 

09 1240 1747 1111 0000 1845 5759 

Wystarczy wpisać dane odbiorcy:

ul. Jana Henryka Dąbrowskiego 189,

60-594 Poznań,

Tytuł przelewu: RYSZARD SZURKOWSKI – REHABILITACJA

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.