Vuelta a Espana. Kraksa na szóstym etapie. Michał Kwiatkowski wciąż drugi

Francuz Nacer Bouhanni z zespołu Cofidis wygrał szósty etap kolarsakiego wyścigu Vuelta a Espana. Michał Kwiatkowski na metę przyjechał w peletonie, zachowując drugie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Do końca etapu prowadzącego z Huercal do San Javier pozostawało 26 kilometrów, kiedy na trasie doszło do poważnej kraksy. W zderzeniu kolarzy najmocniej ucierpiał Fabio Felline, a peleton podzielił się na kilka części. W pierwszej z nich znajdowali się m.in. prowadzący w wyścigu Rudy Molard oraz będący bezpośrednio za nim Michał Kwiatkowski.

O etapowym zwycięstwie zadecydowały ostatnie metry. Na nich najszybszy okazał się Nacer Bouhanni, który wyprzedził Danny’ego van Poppela. Michał Kwiatkowski metę przekroczył jako 14. zawodnik, przyjeżdżając na nią w peletonie. Tuż za nim finiszował również Molard.

Na czele klasyfikacji nie doszło do zmian. Molard prowadzi z przewagą 41 sekund nad Kwiatkowskim. Polak na następnym etapie wciąż jednak będzie jechał w zielonej koszulce lidera klasyfikacji punktowej wyścigu. Z 48 punktami na koncie wciąż jest w niej najlepszy.

Liga Mistrzów. Wielkie hity już w fazie grupowej! Piekielnie trudne zadanie Napoli! I łatwa grupa Bayernu

UEFA: Luka Modrić najlepszym piłkarzem w Europie za sezon 2017/18

F1. Paddy Lowe: Różnice pomiędzy czołówką i resztą stawki są zbyt duże