Vuelta a Espana. Michał Kwiatkowski stracił koszulkę lidera

Michał Kwiatkowski (SKY) stracił koszulkę lidera na piątym etapie Vuelta a Espana. Nowym liderem został Rudy Molard (Groupama-FDJ). Zespół Polaka odpuścił pościg za Molardem, który nie jest poważnym zagrożeniem dla Polaka podczas górskich etapów.

Kolarze rywalizowali na trasie z Granady do Roquetas de Mar (188 kilometrów). Najlepszy okazał się Simon Clarke (Education First - Drapac p/b Cannondale). Australijczyk przeprowadził skuteczną ucieczkę i wygrał sprinterską walkę na finiszu.

Michał Kwiatkowski dojechał do mety z prawie pięciominutową (4:53) stratą do zwycięzcy. Rafał Majka (Bora-hansgrohe) zajął 31. miejsce. Nowy liderem klasyfikacji generalnej został Rudy Molard, który minął metę na szóstej pozycji.

- Czas przekazać czerwoną koszulkę. Rudy Molard jest nowym liderem wyścigu. Do głównych faworytów klasyfikacji generalnej Kwiato nie stracił jednak na 5. etapie nic. Jeszcze długa droga do Madrytu - czytamy na oficjalnym profilu Kwiatkowskiego na Facebooku.

Francuz zepchnął Polaka na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Kwiatkowski traci do Molarda minutę i jedną sekundę.