Tour de Pologne. Michał Kwiatkowski trzeci na etapie Zakopane - Bukovina Resort. Polak pozostał liderem

Georg Preidler (Groupama-FDJ) z Austrii wygrał finisz i szósty etap 75. Tour de Pologne. Michał Kwiatkowski (SKY) był trzeci. Polak zachował żółtą koszulkę lidera klasyfikacji generalnej. Do końca rywalizacji został jeden etap.

Zwycięstwo we wtorek, zwycięstwo w środę. Michał Kwiatkowski (SKY) jest w doskonałej dyspozycji podczas 75. Tour de Pologne. Potwierdził to podczas szóstego etapu, który rozpoczął się w Zakopanem, a zakończył w Bukovina Resort.

Lider klasyfikacji generalnej finiszował na trzecim miejscu i zachował żółtą koszulkę. Etap wygrał Georg Preidler (Groupama-FDJ) z Austrii, który zdecydował się na atak i wyprzedził rywali na ostatnich kilkudziesięciu metrach.

Drugie miejsce zajął Emmanuel Buchmann (Bora) z Niemiec, a trzecie Kwiatkowski, który tuż przed metą wydarł cztery sekundy bonifikaty Simonowi Yeatsowi (Mitchelton-Scott) z Wielkiej Brytanii.

Wyniki szóstego etapu:

Wyniki etapuWyniki etapu Tour de Pologne

Kwiatkowski powiększył przewagę w klasyfikacji generalnej. Polak ma 16 sekund przewagi nad Dylanem Teunsem (BMC) i 24 sekundy nad George Bennettem (LottoNL-Jumbo).

Klasyfikacja generalna:

Klasyfikacja generalnaKlasyfikacja generalna Tour de Pologne

W piątek ostatni etap 75. Tour de Pologne. Wielki finisz rozegra się w Bukowinie Tatrzańskiej. 

***

Brzęczek nie zgadza się z Lewandowskim, Bońkiem i Nawałką

Łukasz Fabiański o swojej przyszłości

Oficjalnie! Sobiech wraca do ekstraklasy