Tour de Pologne. Walka o bidony na mecie [WIDEO]

Alvaro Jose Hodeg (Quick-Step Floors) wygrał trzeci etap 75. Tour de Pologne ze Stadionu Śląskiego do Zabrza i został nowym liderem klasyfikacji generalnej. A za linią mety trwało polowanie i walka o bidony kolarzy.

Gdy kolarze przekraczają linię mety, czekającym na nich fanom bardzo często oddają swoje bidony na pamiątkę. Ale to co się działo za linią mety w Zabrzu, przechodzi ludzkie pojęcie.

Na nagraniach widać, jak fani wręcz osaczają kolarzy. Jednego z nich przyparli do barierki i zanim ten jeszcze zsiadł z roweru, zaczęli wyrywać mu bidon. Inny, widząc co się dzieje, szybko wyrzucił bidon na ziemię i mocniej nacisnął na pedały, chcąc uniknąć starcia oko w oko z fanami. A kibice rzucili się po bidon, inni już "polowali" na następnych kolarzy.

Hodeg wygrał trzeci etap Tour de Pologne

Trzeci etap 75. Tour de Pologne ze Stadionu Śląskiego do Zabrza wygrał Alvaro Jose Hodeg (Quick-Step Floors) i został nowym liderem klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce zajął Daniel McLay (Team EF Education First), a trzecie Andre Greipel (Lotto-Soudal). Najszybszy z Polaków Paweł Franczak (CCC Sprandi Polkowice) był  szesnasty.

- To mój pierwszy sezon w zawodowym peletonie i największe zwycięstwo do tej pory. We wtorek będzie ciężki etap, ale teraz cieszę się z żółtej koszulki - powiedział zwycięzca.

Czwartego dnia Tour de Pologne wjedzie w góry. Po starcie w Jaworznie kolarze pojadą na południe. Metę etapu zlokalizowano w Szczyrku. Do pokonania mają 179 km.

Tenis. Na co stać Igę Świątek? "Chciałabym wygrywać turnieje wielkoszlemowe"

Więcej o: